Kedim 6 Aylık Kedim Sürekli Isırıyor Durmuyor

ABK81

Kedim 6 aylık bir tekir ellerimi ayaklarımı sürekli ısırmaya çalışıyor yatağa yattığımda yorganın altından ellerime ayaklarıma saldırıyor yataktan indirdiğim de tekrar yukarı atlayıp ısırıyor çözüm bulamadım

8 CEVAP

Latahzen27

Bizdede o durum var malesef ellerini ayaklarını oyuncak gbi görüyor onu oyalayacak oyuncaklar yarat bide o daha bebek:)

ABK81

Elimle çok oynatmamaya çalışıyorum ama yine de hirslanip hirslanip elime atlıyor çok sert ısırıyor hayır diyip tepki gösteriyorum yine de dinlemiyor ne zamana kadar sürer bu durum

elifozzdemiir

dis cikarmaya calisiyor siz yine de elinizle cok oynatmayin

Küçüklükten onunla nasıl oyun oynadığınızda bu davranışları yarattığı gibi, şuan ki yaşının da çok etkisi var. Normal şartlara kardeşleriyle ve türdeşleriyle bir arada olacağı için onlarla ısırmalı acıtmalı oyunlar oynuyor olacaktı :) O yüzden bunu sizinle yapıyor.

veganggx

İmkanınız varsa yanına 2. bir kedi sahiplenmenizi öneririm :)

DoraFiko

Büyük oğlumu hiç elimle ayağımla oynatmadım ilk aldığım günden itibaren ama yinede özellikle gece elime ayağıma hatta yüzüme saldırıyordu oyun için. Gerçekten hırçın oynuyorlar ve biz onlara tam anlamıyla oyun arkadaşı olamıyoruz. Bugün 10.gün 2.kediyi sahipleneli eve geldiği andan itibaren ısırma tırmalama huyu bıçak gibi kesildi. Aynı zamanda koltuğa vs de eskisi kadar zarar vermiyor tüm enerjisini kardeşi ile atıyor sonra koyun koyuna yanımda uyuyorlar :) imkanınız varsa 2.kediyi sahiplenin olumlu olarak çok fark göreceksiniz

Avokadomm

Bunun bir çözümü yok malesef bizimkide saldırıp duruyor.Hatta yuzüme bilr atladiği oldu.

ABK81

İkinci kediyi sahiplenme şansım yok malesef umarım büyüdükçe azalır