Advance Kısırlaştırılmış Yavru Kedi Maması İçeriği

denizbaliik

kızımı kısırlaştırdım şimdi bu mamaya geçmem gerekiyormuş veteriner öyle dedi. içeriği nasıl sizce bilen biri bakabilir mi ? ben içerik bakmadan pek anlamıyorum. normalde royal canin kullanıyoduk kızım royal canin hariç bir şey yemiyor koklayıp kaçıyor. belki bunu yer daha doğrusu yemek zorunda. içeriği nasıl sizce advance mamanın

5 CEVAP

sforselin

Farmina'ya mesaj attım. Kısır mamasına geçmeli miyim diye cevaplarını atıyorum direkt:
"Merhaba, yavru kedi mamalarının içeriği daha yoğun olduğundan 12 aya kadar yavru kedi maması kullanmanız gelişimi açısından daha doğru olacaktır. 12. Aydan sonra kilo durumu 4-4.2 kg üzerine çıkmadığı takdirde eğer hala hareketliyse yetişkin maması verebilirsiniz. Kısır kedi maması vermek zorunda değilsiniz. Kısır kedi mamaları kilo kontrolü sağlamak için kullanılan mamalar olduğu için yağ oranları daha düşük oluyor ancak dediğim gibi kediniz kısır olmasına rağmen hareketliyse ve kilolu değilse kısır kedi maması yerine yetişkin kedi maması kullanabilirsiniz."

sforselin

Ben de bi ara düşünmüştüm bunu ama içinde çok fazla tahıl var bence. Pirinci ayrı mısırı ayrı. Yine de rc'den daha iyi bence. Sadece tavuk proteini yok içinde. Tavuk da var.
Benimki de 5,5 aylık ve dün kısırlaştırma ameliyatını oldu. Yavru kedi mamasına devam etmeyi düşünüyorum.

denizbaliik

bizimki 8.5 aylık yetişkine geçebilir miyiz bilmiyorum ama içim rahat etsin diye advance alıcaz sanırım.

denizbaliik

geçmiş olsun bu arada :)

sforselin

Teşekkürler.