Tuvalet Kokusu Sorunu Yaşayanlar Bakmadan Geçmesin !!!

Çoğu kedi sahibinin yaşadığı büyük sorunlardan biri de tuvalet kokusudur. Bu sorunu maalesef uzun zamandır ben de yaşıyordum. Bir de kedimin tuvaleti benim odamdaydı. Sürekli camım açık duruyor. Her gün kumu temizliyorum buna rağmen bir türlü koku sorununu aşamıyorduk. Ayrıca tuvalet kapalı kedi tuvaletiydi. Çok fazla kum değiştirdim ama hiç birinin yararını görmedim.

Teyzemlerin de kedisi var ama onların evinde hiç bir koku yoktu ki tuvalet salonda duruyor. Onlar ever clean marka kum kullanıyor. Bu markayı bilmeyen kedi sahibi yoktur. Fiyatının ne kadar yüksek olduğundan bahsetmiyorum bile. Öğrenci olduğum için bir kuma maalesef o kadar para verme şansım yok.
Biraz araştırdım öncelikle filtreli bir kapalı kedi tuvaleti gerekiyormuş. Genel olarak filtreli tuvalet fiyatları 150₺ den başlıyor. Ben de almışken ve bu kadar para vermişken kalitelisini alayım dedim. Catit markasını ben zaten biliyordum. ***********’da baya indirimdeydi. Normalde başka siteler 300₺ den aşağıya satmıyor. Ben 208₺’ye aldım. Onunla birlikte aktif karbonlu kum da alırsam bu koku sorununu tamamen çözerim diye düşündüm. Bilmiyorum duyanınız var mı Garden mix marka. Sadece 2 gündür kullanıyorum ve sıfır koku gerçekten şaka gibi hem tuvaletten hem kumdan o kadar memnunum ki. Ever clean markaya o kadar para vermeye hiç gerek yok bence. Kumun topaklanması baya iyi. Koku odada hiç yok hatta az önce tuvaleti temizledim. Tuvaletin içi bile kokmuyordu gerçekten şaka gibi. Önceki tuvaleti maskesiz asla temizleyemiyordum. Sadece bu kum bir tık fazla tozuyor. Onu da çok sorun etmiyorum. Çünkü fiyatı çok uygun. Tuvalet belki bir tık pahalı gelebilir ama tuvalet aşırı büyük ve karbon filtresi de aşırı kaliteli bunu filtreyi elinize aldığınız anda anlayabilirsiniz. O yüzden onun da fiyatını tamamen hak ettiğini düşünüyorum.
Bu memnuniyetimi hepinizle paylaşmak istedim. Çünkü eminim içinizde aynı sorunları yaşayan insanlar vardır. Umarım biraz yardımım dokunmuştur.

18 CEVAP

@alabalik32 Sizin de ben gibi memnun olmanıza çok sevindim.
Ben de çok fazla karbonsuz kum kullandım. Çoğu markayı denedim ama gerçekten hiç memnun olduğum çıkmadı.
Karbonlu kum çok farklıymış gerçekten.

Ortalama karbonsuz bir kumun 10 litresini 20-30 tl arasına alıyordum. 20 günden sonra aşırı kötü oluyordu o kum topaklanması iyi olmadığı için içinde parça parça idrar topakları kalıyordu. En fazla 1 ay kullanabiliyordum.

Garden mixin topaklanması o kumlardan sonra bana gerçekten mükemmel geldi. 6ltsi rahat 1 ay yeter gibi duruyor. Böylelikle aylık kum masrafı (yaklaşık 30₺) hemen hemen aynı oldu ve koku sorunu çözüldü. Ayrıca bir şey daha farkettim garden mix kum etrafa çok daha az saçılıyor.

@ayben02 rica ederim.

İnternetten bir araştırabilirsin karbon filtreleri ayrı olarak satılıyor olabilir ama değiştirmek istiyorsan catit markayı tavsiye ederim çok memnunum şuan.

Garden mixin bir de aktif karbonlusunu denemelisin. Eminim çok farkedicektir.

@Lilyycm Tavsiyen için çok teşekkür ederim. Koku sorununu tamamen çözdüm sanırım karbonata ihtiyacım kalmadı