Bahçede Bakılan Kedi Sokakta Tek Başına Yaşayabilir Mi.?

byslefe

Herkese iyi günler bundan 7 ay önce müstakil evimizin balkonuna kedi yavruladı. Bizde biraz büyüdükten sonra sahiplendiririz diye düşünerek evde bakmaya başladık yavru kedilere. Ancak kediler sütten kesildikten sonra çokça denememize rağmen kedileri sahiplendiremedik. Bu arada kediler 3 aylık olduktan sonra kedileri en kötü ihtimalle sokakta yaşamaya alışsınlar diye bahçeye ve sokağa alıştırmaya başladık. Bulunduğum mahalle oldukça sakin olduğunda hiçbir sıkıntı yaşamadan kedileri dışarıda beslemeye devam ettik. Şuanki durumda evden taşınmam gerekiyor ancak bütün kediler bir apartman dairesi alabilmem mümkün değil. Kedileri sokak hayatına olabildiğince adapte ettiğimi düşünüyorum diğer hayvanlarlada anlaşabiliyorlar . Sorum şu ben taşındıktan sonrada bu kediler sokakta tek başlarına yaşamaya devam edebilirler mi ? Maalesef çok üzülüyorum onları bıraktığım için ancak elimden hiçbir şey gelmiyor.

2 CEVAP

rosiefrs

yaşayabilirler önceden adapte ettiğiniz için bi sıkıntı olmaz diye düşünüyorum

guloruc

Beslenme konusunda adapte ettiniz mi?