Mama Değışımi Acıl

Sulecrn

Yavru kedim için bonacibo kullanıyorum tek paket satılmadığı için 3 kg aldık mecbur daha 1.5 paket var son zamanlarda bonacibo hakkında fazla şikayet gördüm ve değiştirmek istedim mystic e geçmeyi düşünüyorum sizce mystic nasıl ve birde o kalan mamayi bitirmeden alamayacağım sorun olur mu

6 CEVAP

Ceren_pars

Yeni mamaya geçişiniz sorun olmaz fakat ilk gün iki mamayı karıstırarak verin, ikinci gün yeni geçiş yaptığınız mamanın oranını daha yüksek tutup yine iki mamayı karıstırın öyle verin ki kediniz mama geçişine alışsın birden değiştirmek kusturabilir ve ishal yapabilir

Seymaaacaan

Mystic benim kedime iyi geldi. Memnunuz. Mysticten numune talep edebilirsiniz böylece fazla paket ziyan olmamış olur. Numune denerken kakasınıda kontrol edersiniz bazı kedilerde ishal yapıyor çünkü.

Sulecrn

Teşekkür ederim

rosiefrs

önce nummuneler alabilirsiniz çeşitli markalar var kedinize hepsini toplasan 1 ay yetecek mamanız oluyor ücretsiz tabi sonrasında kendiniz gözlemlerinizle hangisini sevdiyse onu alın
-royal canin eğer yavruysa kitten gayet iyi
-felicia
-reflex
-nd
-orijen
-proplan
-mystic
-purina mama
veterinerler dahil söylüyor whiskas gibi marketlerdeki mamalar önerilmiyor bu seçtiklerim hepsi prof. mamalar bunlara mail atarsanız ücretsiz kargoyla ücretsiz bi şekilde numune alabilirsiniz ama kendi mailleri olmak zorunda.en çok sevilen royal canin ama fiyat konusunda diğerlerine göre daha yüksek o yüzden felicia daha iyi bir seçenek olacaktır

Bgmogz

ben banocibo hakkında pek bir bilgi sahibi değilim okuduğum şeyleri söyleyeceğim bonacibo %50 nin altında protein içeriyo ve bu düşük bir değer mystic reflex royal canin nd purina proplan kullanabilirsiniz geçmiş olsun

sforselin

En az bir haftada geçiş yapmanız gerekiyor. Örnek olarak şey yapılabilir

  1. ve 2. günler %25 yeni %75 eski mama

  2. ve 4. günler %50 %50

  3. ve 6. günler %75 yeni %25 eski mama verip

  4. gün tamamen yeni mamaya geçebilirsiniz.
    Kediniz çok hassas mideliyse süreyi uzatmak ve kefir gibi probiyotiklerle desteklemek sorunsuz geçiş yapmanızı sağlayacaktır diye düşünüyorum.