Mama Nasıl Saklanmalı

Seymaaacaan

15 kilogram mama aldım fakat paketi yırtıldığı için poşetlere koymak zorunda kaldım. Bu şekilde kilitli poşetlerde bozulur mu? Ve mamaların üstünü kapatmam gerekir mi

11 CEVAP

Ozge00

Bence poşette durmamali. Cam kavanoz veya saklama kaplarında durabilir.

Ozge00

Ben gidip sirf onun için büyük kavanozlar aldim çünkü içim asla rahat etmiyor biraz takintiliyim :D

Ozge00

Bilmiyorum ki baska neye konur. Poşet icime sinmedi pek

Biz büyük kavanozlara koyuyoruz en sağlıklısı cam hem tazeliğini hemde uzun ömürlülüğünü koruyor :)

Firfir1

Poşetlerde kokuyo mamalar bi süre sonra ama yine de siz bilirsiniz

Mama paketi falan hep para rızası marketten al kocaman bir kavanoz bitti gitti :)

Seymaaacaan

Yiyeceği mama kavanozda duruyor annemin kavonozlara veya saklama kaplarına müsade edeceğini hiç sanmıyorum :(

Seymaaacaan

Evet bende poşete koymak bende istemiyorum. Mama paketlerinin içindeki aluminyum mamanın tazeliğini koruyormuş sanırım ama elimde de mama paketi yok

Seymaaacaan

Köyde oturuyorum bırak büyük kavanozu büyük saklama kabı bile yok :/

sforselin

Kullandığım mamanın ağzında o kilitlerden yok. Sürekli açmamak için büyük bir kavanoza ve daha küçük bi tanesine ayırdım ben mamaları. Kalan paketin de ağzını ikeanın mandallarıyla kapattım çöp poşetine koyup onu da kapattım. Güneş almayacak, sıcak olmayan bi yere koydum. Bi şey olur mu bilmiyorum böyle.

alabalik32

Kavanoz veya su petlerine doldurabilirsiniz. Benim evde cam süt şişeleri var onlara dolduruyorum. Ağızlarında iyi kapanıyor hava almıyor