Köpeğimin Ayağından İltihap Akıyor

hazzelto

Merhaba, köpeğimin ayağının üzerinde bir parça tüy dökülmüştü. O kısım derisinden daha farklı ve kızarıktı. Antibiyotikli krem ve batikon sürerek sardım birkaç gün. Ama şu anda morarmış durumda ve iltihap akıyor. Ne yapmam gerekir? Pandemiden dolayı veterinerlik fakültesinde olabildiğince gitmemeye çalışıyorum.

5 CEVAP

Ayben02

Benim kedilerim de dışarı çıkanlardan oyuzden kaç kere ayağı ödem tutup patladı hep iltihap aktı veterinere götürdüm 3 günlük tedavi sonucu iltihap akması durdu sonra yarasını da evde yara spreyiyle iyileştirdik yani götürebiliyorsaniz veterinere götürün derim

Ayben02

Ve ayrıca sarmanizi tavsiye etmem açık bırakın hava alsin

hazzelto

Teşekkür ederim, pazartesi zaten götürmeyi düşünüyorum içim rahat etmedi. Şiimdilik batikon sürdüm tekrar, sargı yapmadan sadece üstüne çorap giydirdim. Diğer türlü sürekli o bölgeyi yalamak istiyor.

Ayben02

Rica ederim benimki ayağında asla hiçbir şey tutmaz zaten orayı da sürekli yaladigi için suyunu hep taze tutuyordum baya susuyordu

hazzelto

Teşekkür ederim, pazartesi zaten götürmeyi düşünüyorum içim rahat etmedi. Şiimdilik batikon sürdüm tekrar, sargı yapmadan sadece üstüne çorap giydirdim. Diğer türlü sürekli o bölgeyi yalamak istiyor.