Lütfen Tuvalet Eğitimi Hakkında Yardım

Selinn_Loraa

Merhaba :) köpeğime 2 haftadır tuvalet eğitimi veriyorum. Daha doğrusu vermeye çalışıyorum da denilebilir jgjgfxhjsshksafjkgdsj

Biliyorum köpekler tuvalet eğitimini zor öğreniyorlar. Siz nasıl öğretiniz? Benim gibi zorlandınız mı? Nasıl öğrenebilir? Lütfen yardım edin. Şimdiden herkese teşekkürler...

6 CEVAP

Bikedi

Kopeginiz yavruysa asilari bitmeden disari asla cikarmayin demisti veteriner. Biz veteriner tavsiyesiyle su sekilde ogrettik. Kopek çiti aldik. 100*150 olculerinde. Bir ucuna yatagini mamasini, bir ucuna cis pedi ya da hasta bezi koyduk. Kisitli alan yaratmak gerekiyormus ilk etapta. Mamasini yiyince zaten en uzak koseye cis yapiyor. Cis pedine gidip yapiyordu. Çitten cikarip oynatip sevip tekrar iceri koyuyorduk. 15 gun sonra citi kaldirdik mama yedikten sonra yine pede yapmaya devam etti. Asilari bitince zaten o zamana ksdar cis saatlerini siz de ogrenmis oluyorsunuz. Mamayi da ogunlu veriyorsunuz. Mamadan sonra hemen disari cikariyorduk. İlk basta alismasi zaman almisti. 1 hafta da alisti. Bu sure zarfinda kucuk cisini arada kacirdigi oliyordu. O zamsnda cis kacirdigi yerin kokusunu alip yeniden oraya cis yapmasin diye baya temizliyorduk. Sonradan duzeni oturdu tabi. Biraz yorucu bir surec olabiliyior. Kopegin yapisina da bagli tabi. Kimisi hemen kapiyor, kimisi biraz ugrastiriyor.

oscar3535

Valla bizimkinin aşıları bittiğinde çıkmaya başladık ilk zamanlarda dolaşıyor dolaşıyor ve kakasini eve gelince eve yapıyordu şaka gibi ama dışarı düzenli ve sürekli çıkmaya başladık ama uzun yürüyüşlere çıkıyorduk bı gün kakasini yaptı ve farkettigim tek şey şudur ki sadece sabır gostermelisiniz düzenli saatlerde ve uzun yürüyüşler harika çözümdür diye düşünüyorum ????????

hazzelto

Ben köpeğime tuvalet eğitimi verirken mamasını verdikten hemen sonra evden çıkarttım ve tuvaletini yapana kadar açık alanda dolaştırdım. En fazla bir saatte yapıyor, ilerleyen günlerde o kadar sürmüyor. Bir hafta gibi bir süre sonra tuvaleti geldiğinde kapının önünde oturup beklemeye başladı ve eve hiç yapmadı. O şekilde alıştırabilirsiniz belki.

Selinn_Loraa

@hazzelto benim soruma zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim :) önerinizi en kısa zamanda deneyeceğim. Umarım bir fayda görürüm...

Selinn_Loraa

@Bikedi yardımınız için çok teşekkür ederim :) önerinizi deneyeceğim. İnşallah öğrenebilir...

Selinn_Loraa

@oscar3535 kesinlikle katılıyorum❤ yardımınız için çok teşekkür ederim... Evet en önemli şey; sabır :)