Yavru Kedi

narimacat

Bahçemizde 1,5-2 aylık erkek bi yavru kedi var.Annesi yok.Yaş Mama ve kuru mama dışında ne verebilirim.

13 CEVAP

Ozge00

Yoğurt,kefir, tavuk suyu

Ozge00

Yoğurt yumurta haşlanmış tavuk verebilirsiniz

sforselin

Kedi süt tozları güzel olabilir. Onun haricinde yetişkin kedilerin tüketebildiği şeyleri daha küçük boyutlardaysa yiyebilir. Haşlanmış tavuk ve ciğer, ev yoğurdu ya da evde yaptığınız yaş mamalardan verebilirsiniz kontrollü şekilde. (İshal yaptığından şüphelendiğiniz olursa vermeyi kesin.) Kırmızı etin sindirilebilirliği daha düşük. O yüzden bi süre beyaz et tercih etmek daha iyi olur onu zorlamaması adına.

narimacat

Süt tozu alamam ama onun yerine bi öneriniz olur mu?Sıvı alımı açısından

narimacat

Et suyu ve Kuzulu kuru mamayı ıslayarak verebilir miyim birde sade et suyu

Ysmnn

1.5 2 aylık olan kedinin zaten annesine ihtiyacı yok diye biliyorum . Ben royal canın baby mother mamasını kullanmıştım . Kedim küçükken. Annesi sütten kesildiği için yavru kediyi bırakmış olabilir

rosiefrs

İŞTAH AÇICI TAVUK ÇORBASI

bir parça tavuk göğsünü iyice haşlıyosunuz sonra tiftik tiftik ediyosunuz suyunu sakın atmayın.yumurta ve unu başka kapta karıştırıyosunuz un 1 yemek kaşığı olması lazım.tavuk suyundan kaşık kaşık az az unlu karışıma ekliyosunuz kesilmemesi için kaynıyor işte sonra blenderdan geçirip verebilirsiniz ben yapıyorum gün gün veriyorum bikaç gün idare ediyor bazen azıcık tuz katabilirsiniz limonda sıkabilirisniz ama ben sıkmıyorum.az yiyor ya da yemiyorsa şırıngayla verin ben öyle yaptım.iştahı açılacaktır.sakın sıcak yedirmeyin soğusun öyle yesin.Kalın Yazı

narimacat

Yemesi iyi.Tek seferde 20-30 Gr yiyor bazen.Teşekkürler bu arada

narimacat

Birde haşlanmış kırmızı et ve balıklı yeyişkln kedi yaş maması yer mş

narimacat

Güncel

YagmurBecel

Yumurta sarısı, haşlanmış tavuk, yoğurt olabilir.
Birde haşladığınız tavuk ve suyunun içine sebze ( kabak, havuç, bezelye gibi ) ve çok az pirinç ( çeyrek çay bardağı) atıp kaynatıp blenderdan geçirip yedirebilirsiniz. Hem protein hem vitamin almış olur.

gulsundusmez

Laktozsuz sütler var her markette 1ltsi 5,25tl

Succubus

et suyunda da şeye dikkat edin derim, tat versin diye soğan ya da sarımsak koyulabiliyor bazen; kediler için baya zararlı bu ikisi. bir de tuzsuz olmasına özen gösterin derim uzun vadede ciddi sıkıntı yaratabilir çünkü.