Napıcam Şimdi

Ayben02

Kedilerime naturon dana etli 4 adet yas mama almıştım ayın 21 inde geldi o gün 1 tanesini açıp birazını kedilerime kalanını da bahçede baktığım iki kediye verdim 2 - 3 gün sonra ablam evde sucuk pişirdi ve kedilerim çıldırdı ben de sucuk baharatlıdır yemesinler diye diğer yaş mamayı açtım ve biraz kuru mamasıyla karıştırarak verdim kalanını yine sürekli bahçemizde olan kedilere verdim ve iki hafta yas mama vermeyecektim fakat bugün hastaneye gittim biraz önce geldim geldiğimde ablam sonraki yaş mamayı açmış vermiş çıldırdım deli oldum çünkü fazlasının ishal yaptığını biliyorum ama gel de anlat iki aydır kedim beni zaten çok yordu hala veteriner borcunu ödüyorum bu sefer ishal falan olsa napıcam ben şimdi bu haftaki 3. kezdir yaş mama yiyorlar lütfen bir akıl verin bana

14 CEVAP

Ozge00

Niye ishal olsun, ben her gün veriyorum yazin bir sorun olmuyor. Aslında tam verilmesi gereken miktarda vermişsiniz, haftada 3 cok ideal.

Ozge00

Hepsini bile yememisler zaten. Eger kakada yumuşama varsa tavuk göğsü haşlayıp verin

Ayben02

Ama bir ara fazlasının ishal yapacağını okumustum

Ayben02

Peki her gün kaç gram veriyorsunuz

Ozge00

Yapar evet olabilir ama her kedide olmaz. Kedinize bağlı.

Ayben02

Anladım çok teşekkür ederim

Ozge00

Haftada 1 veya 2 kez verebilirsiniz ishal yapıyorsa. Yapacağını sanmam ama. Kedi alışık değilse ayda bi yas mama yiyorsa biraz yumuşama olabilir kakada. bir de ishal yapmasının nedeni mamanin kalitesizligi ile alakalı da olabilir. Bence en azından haftada 1 verilmeli imkan varsa. Evde kendiniz yaparsanız cok daha iyi olur.

Ozge00

Bazılari yaş mamaya öcü gibi davranıyor nedense :D

Ayben02

Peki teşekkürler

Naturon marka yaş mama kullanmayın lütfen. İçerik olarak yeterli değil artı içinde çin tarçını denen bir kimyasal var ve çok zararlı.

Ben N&D’nin yaş mamasını kullanıyorum. Onun dışında bu markaları da alabilirsiniz. Nutri - gimcat - animonda carny

Naturonla hemen hemen fiyatları aynı ama gramaj olarak çok daha azlar. Haftada yaklaşık 60-80gr yaş mama verilmesi sağlıklı olanı. Petlebide 6-5 öde kampanyaları ile daha uyguna geliyor. 6 tane aldığınız yaş mama 1.5 ay yetiyor. Gayet yeterli bence

Ayben02

Bu aralar hastaydı bir ishal oluyordu bir duzeliyordu bir de yaş mama ishal yapar diye korktum

Ayben02

Anladım peki hangi markayı önerirsiniz

Ayben02

Cevaplarınız için teşekkür ederim