Sadece Kendi Hayvanını Sevenler

Tabi ki istisnalar var ama neden çoğunlukla insanlar sadece kendi hayvanlarını seviyor ve sadece onları besliyor ? Bildiğim çok fazla insan var. Maddi durumu iyi kendi yavrusuna herşeyin en iyisini alıyor ama dışardaki hiç bir cana ne mama ne su veriyor ne de tedavisi yaptırıyor. Ben nerdeyse ilçemde ki her kliniğe bir kedi vermiş tedavisi almış borç batağına düşmüş haldeyim. Sokağımda ki canların beslenmesini saymıyorum bile. Kedisine 400 tl ye oyuncak alıp benim beli felçli kedimin şuan ki tedavisi için 50 lira vermeyen insanlar var. Kendilerine hayvansever diyorlar. Tek vasfımız, kendi kedimizin konforu mu ?

13 CEVAP

Ayben02

Ve ben de kendi bursumdan hiç kendime harcamam hep çantamda dostluk mamaları taşımaya çalışırım yolda bir hayvan görsem içim içimi yiyor hele de açsa bu yüzden en büyük hayalim vet hekimi olup sokak hayvanlarına her şeyi ücretsiz yapmak

İyiki varsınız. Emeğinize sağlık

İnşallah olursunuz. Evi arabası olan bir sürü " Hayvansever " tanıyorum. 1 kilo mama bile bağışlamıyorlar bana ki beni mahallemizde herkes tanır. 20 köpek 40 kedi beslenmesini yapıyorum. Artık yapamıyorum tabii

Ayben02

Ve ben hayvanlara karşı iyi olduğum için ne azarlar ne laflar işittim günlerce agladigim oldu ama hayvanları doyurmanin onları zor zamanda eve almanın hiçbir zaman yanlış olduğunu düşünmedim

Latahzen27

Malesef insanoğlu nankör sadece kendinden başkasını doyuramıyor allah onların gözlerini doyursun

yasminackz Anlatmak istediğimi anlamak yerine yine bir yere çekme yine alınma...

Ayben02

Aynen katılıyorum size ve elimden gelse bütün borcunuzu ödemek isterim ama ben kedilerime bursumla bakıyorum ve hala vet borcu ödüyorum

yasminackz

Evi arabası olan diye hitap etmek çok yanlış kimsenin aile içinde olanı bilemeyiz sonuçta çok şükür bizimde evimiz arabamız var fakat sokak hayvanlarına her daim destek olamıyorum maalesef pandemi süresince de çoğu insan maddi sıkıntı içerisine girdi maddi durumu iyi olup destek olmayan kişilerin olması gerçekten tuhaf

ballokumu

Maalesef bende bu konuda çok üzgünüm mama bağışı 2 kilo da olsa gördükçe yapmaya çalışırım. herkes yapsa zaten bir sorun kalmazdı. Veterinere araçsız götürüp tedavi etmeye çalışmalarım, evde bakmaya çalıştıklarım, dışarıda beslediklerim. Ertesi gün gittiğimde koyduğum mama kaplarının atılmış olduğunu görüyorum çok üzgünüm. Geçen yolda giderken can çekiştikçe kan kusan bi kedi gördüm çatlayana kadar ağladım ama yapacak hiçbir şey yoktu ölmesini izledik.. keşke kedilerin bir köyü olsa ve oraya arabalar girmese biz de mama götürsek dünya çok güzel olurdu

Bulutcemre

Evdeki kedisine köpeğine iyi bakmayanlar da var neler neler... Evdeki yavruya iyi baksın bari dedirten insanlar var. Herkesten bir şey yapmasını beklemiyorum. Zarar vermesinler yeter.

Bulutcemre

Ama bu bahsettiğiniz ikiyüzlülük de çekilmez boyutta maalesef

AnneRoss

Ben en azından hiçbir şey yapmayanların bile seslerimizi duyurması taraftarıyım, ama rahst popolu insanlar ona bile üşeniyo. Ne diyelim, böyle hayvanseverlik de yerin dibine batsın.

Minimesi

Vallaha bende anlamıyorum bizin bahcede (hobi bahçesi) 7-8 köpek var kimse bakmıyor bitek biz bakıyoruz allahtan durumumuz iyi her gün giderken 40 kg tavuk alıyorum hepsu 4-5 kg yiyor hepsi çok kötüydü kemiği gözüküyordu şimdi hepsi çok iyi :)