Kedimin Gözü İyileşmiyor

DoraFiko

Daha öncede başlık açmıştım bu konuda. 1aylıkken sahiplendiğim kedim şuan 4.5aylık. Geldiği günden beri sol gözünde sorun var. Devamlı akıntı zaman zaman kısılma sürekli kırpma durumları oluyor. Hekim muayenesi sonucunda gentagut damla, tobrased krem, borik asitli solüsyonlar, devamlı çay pansumanı hiç biri fayda etmedi. Gidip gidip geri geldi. 3gün önce başka bir hekime gittik oda enfeksiyon var diyip antibiyotikli iğne yaptı banada 4günlük antibiyotik hap ve antibiyotikli merhem verdi. Bugün 3. Gün iyileşme belirtisini geçtim dahada kısıldı gözü. Bu durum canımı çok sıkmaya başladı bir türlü tam sonuca varamıyoruz. Sosyal medya üzerinden sadece göz ile ilgilenen bir vet. Hekim ile görüştüm benden foto video istedi elindeki merhemi kullanmayı bırak fucitalmic damlayı günde 4kez 2şer damla olarak kullan dedi ancak daha ona başlamadım. Böyle uzun süreli göz sorunu yaşayan var mı? Şuan hem ağızdan antibiyotik hemde gözüne abtibiyotik uyguluyorum ama dahada kısıldı gözü. Görsele şuan kullandığım merhemide ekleyeceğim. Yaşayanlar yol gösterirse çok sevinirim.

14 CEVAP

cansuuranus

Gorustugunuz hekım murat saroglumuydu ?

Ulku_Pera

Siprogot diye bir göz damlası var aynı sorun bende de vardı onunla geçti ara ara olduğunda yine kullanıyorum tavsiye ederim hekim tavsiyesiyle almıştım istanbul hayvan hastanesi

cansuuranus

Bızım ufaklıkdada aynı sorunla baslamısdı goz problemı . Sonradan harder bezı dedgımız bez gozun kenarındn dısarı cıktı . Kucuk bı operasyonla harderı ıcıne yerlestrdıler . Goz bebegınde bı parlama falan yok degıl mı ?

DoraFiko

Evet murat bey önerdi o damlayı. Ama yaşadığım yerdeki hekimden onay alıp öyle başlayacağım. Bu kullandığımız merhem daha kötü yaptı göz çevresi kızardı.

DoraFiko

Sipragot damlayıda sorayım yarın çok teşekkür ederim

DoraFiko

Gözüne flaş tuttuğumda iki göz bebeği farklı parlıyor. Sorunlu olan gözü beyaz renk parlıyor iki göz bebeği farklı parlıyor yani

cansuuranus

Bide kan tahlılı yapıldımı hıc kedınzde . Vıral bı rahatsızlıgı var mı ? Viral hastalıkların ılk belırtısı gozde baslarmıs cnku

cansuuranus

Katarak goz bebegının parlamasıyla anlasılır. Sımdı ben gozu net goremedıgım ıcın sıze bıse dıyemıorm . Katarakda olabılır cocukda ozmn . Veterınerler genelde kucuk kedılerde katarak olmıcagını dusunuyorlar ama yanılıyorlar .murat hoca boyle dusunen hekımlere benden selam soleyın???? katarak dogustam bıle olabılır der hep

DoraFiko

İlk yaş aşıları tamamlandı. Karmalarından önce kan tahlili yapılmıştı. Viral bir hastalığı olsa aşılardan sonra fenalaşır aşıyı kaldıramazmış bünyesi öyle demişti hekimimiz.

DoraFiko

Murat beyede belirttim iki göz bebeğinin farklı parladığını. Ayrıntılı foto video istedi o damlayı kullanıp 2hafta sonra tekrar haberleşelim dedi. Kime neye göre hareket edeceğimi şaşırdım artık malesef

cansuuranus

Murat hocayla ırtıbatı lutfen kesmeyın . Kesınlıklede dedıklerını uygulayın . Kendı veterınerınızede soyleyın murat saroglu onerdı bu ılacı dıye . Kendı hekımınız mutlaka tanır murat hocayı. Bosuna antıbıyotk yuklemıyorlardır ınsallah cocuga . Muhtemelende katarak var cocukda . Cok gecmıs olsun...

DoraFiko

Çok teşekkür ederim ilginize. Yarın tekrar görüşmeye gideceğim veterinerime. İyi akşamlar. Sevgiler

mova

Merhaba benim 5 aylık kedimin de bir gözünde bulanıklık var özellikle ışık tutunca belli oluyor. Siz sorunu nasıl çözmüştünüz?

hannnngggg

sipragut kulak damlası degil mi ben kendime kulagım icin kullanıyorum