Köpek Tuvaleti

Selinn_Loraa

Merhaba :) köpeğinize tuvalet eğitimini öğretirken. Çiş pedine yapmayı mı öğrettiniz? Yoksa dışarıya mı? Açıkçası ben evde koku olur diye dışarıya tuvaletini yapmayı öğreticem. Sizce hangisi daha mantıklı? Benim ki yavaş yavaş tuvalet eğitimi alıyor, umarım öğrenebilir :)

6 CEVAP

zibityus

öncelikle bu bir alışkanlık kazanmadır öğrenme süreci değildir. çünkü köpekler zaten tuvaletlerini sürü merkezine yapmak istemezler nedeni de yoğun kokunun diğer yırtıcı hayvanları sürü merkezine çekme ihtimalidir. dışarı alıştırmanız doğru olandır çiş pedi evde olacağı için köpeğe bu koku stresini yaşatır.

Siyammm

İkisinede alışması en iyisi bence sonuçta meşgul veya uyananmamiş olabilirsiniz. Köpeğini çıkaramassanız ped iyi bir alternatif ama tabiki normal şartlarda dışarı yapması daha mantıklı

Selinn_Loraa

@Siyammm evet. Yine de ben dışarıya tuvaletini yapmayı öğreticem inşallah :) cevabınız için teşekkür ederim❤

Kesten

Tuvalet alışkanlığıyla ilgili birkaç video yardımcı olur umarım.
İlk video

İkinci video

Üçüncü video

Selinn_Loraa

@Kesten yaa çok teşekkür ederim, çok yardımcı oldunuz❤ bende böyle videolara bakıyorum. Bakalım yavaş yavaş öğreniyor gibi :)

Selinn_Loraa

@zibityus o zaman inşallah alışabilir :) cevabınız ve yardımınız için çok teşekkür ederim❤ evet bende dışarıya öğretmek istiyorum, daha çok alışamadı ama yavaş yavaş öğreniyor :)