Kedimin İç Paraziti Bana Bulaşır Mı Ve Ne Zaman Biter ?

Aysensh

Merhaba ben bir kedi sahiplendim sokaktan 15 gündür benimle 1 gün önce yerlerde ve kum kabının önünde susama benzer beyaz şeyler gördüm veteriner iç parazit olduğunu söyledi aşı oldu hap içti bu parazitlerini ne zaman döker tamamen onun alanını kısıtlamalı mıyım ev içinde bir de bana bulaşmış olma ihtimali nedir ve böyle bi durumda ne yapmam gerekir bunu nasıl öğrenebilirim ?

1 CEVAP

rosiefrs

iç parazit insanlara bulaşmaz kediden kediye geçer aynı kumkabı ya da anneden geçebilir.sizin dediğiniz dış parazit olabilir o ayrı iç parazit kakasında oluyor küçük kurtlar şeklinde.5-10 güne en fazla iyileşir