N&D Den Proplana Geçiş Yaptım :(

suledoruk

İyi akşamlar arkadaşlar kedim (7aylık) için bu zamana kadar hep n&d kitten kullandım bu ay kısırlaştırdık ve tavuklu mama dışında başka bir mama yesin farklılık olsun diye proplan somonlu aldım (nd somonlu 10-15 kiloluk vardı sadece o kadar fazla almak istemedim) proplanı içerik konusunda iyi olmadığının farkında olarak aldım 1 ay da olsa farklılık olsun sonra yine n&dye dönerim diye düşünerek. Bu akşam farkettim ki koyduğum mama 2 saate kalmıyor anında bitiyor. N&d yi gün içinde baya uzun aralıklarla yiyip bir günde zor bitiriyordu tok tuttuğunu anlıyordum.( paket arkasında yazan günlük verilmesi gereken miktarda mama veriyorum hep). Soruma gelirsek bu 1 ayda büyük bir kilo problemi yaşatır mı bu bize kısırlaştırılmış mama olsa bile. N&d alıp hiç proplana bulaşmasam mı acaba düşünceleriniz neler? Yoksa 1 ay farklılık olsun proplan vermeye devam edeyim mi? Hiç iştahı olmayan yaş mamayı bile nazlanarak yiyen kedim anında yiyiyor proplanı şaşkınım :(

19 CEVAP

suledoruk

@mumuemuezmuezzmuezza maalesef elimde nd bitti geçiş yaparken kademeli geçiş yaptım. Mecbur bir ay proplan vermeyi düşünüyorum gerçi mamayı bir aydan kısa sürede bitirecek gibi gözüküyor

suledoruk

@mumuemuezmuezzmuezza maalesef elimde nd bitti geçiş yaparken kademeli geçiş yaptım. Mecbur bir ay proplan vermeyi düşünüyorum gerçi mamayı bir aydan kısa sürede bitirecek gibi gözüküyor

suledoruk

@sudeckmck öğün olarak vermeyi denicem gibi yoksa paketi bir aydan kısa sürede bitirir. Teşekkür ederim.

suledoruk

@gulsundusmez Yok bende 10-15 kiloluk mamalara sıcak bakmıyorum çünkü iyi muhafaza edemem bayatlar. Hep 1.5 kilo aldım bu zamana kadar o da bir ay yetiyordu. Teşekkür ederim cevabınız için. Yaş mamayı bir konserveyi 2 güne bölüyoruz sulandırarak veriyoruz genelde gün içinde kuru maması hep önünde :)