N&D Den Proplana Geçiş Yaptım :(

suledoruk

İyi akşamlar arkadaşlar kedim (7aylık) için bu zamana kadar hep n&d kitten kullandım bu ay kısırlaştırdık ve tavuklu mama dışında başka bir mama yesin farklılık olsun diye proplan somonlu aldım (nd somonlu 10-15 kiloluk vardı sadece o kadar fazla almak istemedim) proplanı içerik konusunda iyi olmadığının farkında olarak aldım 1 ay da olsa farklılık olsun sonra yine n&dye dönerim diye düşünerek. Bu akşam farkettim ki koyduğum mama 2 saate kalmıyor anında bitiyor. N&d yi gün içinde baya uzun aralıklarla yiyip bir günde zor bitiriyordu tok tuttuğunu anlıyordum.( paket arkasında yazan günlük verilmesi gereken miktarda mama veriyorum hep). Soruma gelirsek bu 1 ayda büyük bir kilo problemi yaşatır mı bu bize kısırlaştırılmış mama olsa bile. N&d alıp hiç proplana bulaşmasam mı acaba düşünceleriniz neler? Yoksa 1 ay farklılık olsun proplan vermeye devam edeyim mi? Hiç iştahı olmayan yaş mamayı bile nazlanarak yiyen kedim anında yiyiyor proplanı şaşkınım :(

19 CEVAP

Zeynepulku

Proplan royal canın gibi mamaların içinde tatlandırıcı tarzı şeyler var kediler çok seviyor ama hic bir faydası Yok :/ nd'den vazgeçmeyen derim ben az yesin ama en azından eT yesin

Canselyl

Madem almışsınız bunu bi ay yesin derim ben. Ölçülü verdiğiniz sürece 1 ayda öyle bi kilo artışı olmaz. Bende proplan veriyorum ama benim ki de nedense proplanı hiç iştahlı yemiyor bende değiştireceğim ????????

AnneRoss

Çocuk attan inip eşeğe binmiş gibi olmuş kslsdldl elinizdeki kalan mamayı bitirip nd ye dönün bence de

Sudeckmkc

Ben de kedime öğünlere bölerek veriyorum hepsini bir anda bitirdiği için. Sabah 30gr öğlen 20gr akşam 20gr şeklinde

Mrtkaytan

Nd iyi bir mama fakat proplan royal caninde kötü bir mama değil kullanmaya devam edebilirsiniz. İceriklerini okuduğunuz zaman hepsine aynı benzer özellikler mevcut. Şöyle düşünün biz her gün etten mi protein alıyoruz? Tahıllardan protein almıyor muyuz? Sonuçta içerlerinde patates vs tahıllar mevcut. Burda bazı kişiler sürekli öneri yaparken nd ,advance öneriyor bunkar zaten iyi mama maddi durumunuz bir tık üstteyse kullanmaya devam edin bence yok daha uygun derseniz diğer yazdığım mamalarında bir zararı yok...

suledoruk

ölçülü verdim ama bir günde yemesi gereken mamayı 3 saatte bitirmiş obur fare hansjsnsjs teşekkür ederim cevaplarınız için

Nisalily

Yeni tat bi mama olduğu için hemen yemiştir ben de bugün mama değişikliği yaptım benim kedim de hemen yedi eski tatdan değişik bir şey olduğu için hemen yemiştir. Ama bence nd ye devam edin .

Zeynepulku

Hayır yesin proplanı tabii 1 aydan bir şey olmaz ama yemesi gerektiği miktardan fazla yemesine kilo alır

İki mamayı karıştırıp verin madem proplan bitene kadar.

suledoruk

@mrtkaytan evet haklısınız bu konuda. Sırf farklılık olsun mamadan bıkmıştır düşüncesiyle orta kalite bi mama seçtim ama n&dye tekrar geçmeyi düşünüyorum çünkü proplanı çok sevdi çok fazla yiyiyor kilo problemi yaşayabiliriz uzun vadede :( teşekkür ederim cevabınız için

alabalik32

ND den bıkmış olabilir.Bende proplan kullanıyorum vet önerdi. Kedimde severek yiyiyor. Sizinki de iştahla yediğine göre demek ki sevmiş. Herkeste bir ND takıntısı var cidden..

Mrtkaytan

Eğer kedi/köpeğiniz kısırsa, kısırlastırılmıs mama kullanırsanız hiçbir sorun olmaz .... ilk başlarda benim kedimde fazla yiyordu ara ara mamayı az veriyorum kilo kontrolü icin veterinerimiz öyle demişti siz de öyle yapabilirsiniz

suledoruk

İçeriği iyi değil biliyordum ama bıkmıştır farklı bir şey yesin diye aldım. kötü bir şey yaptım sanırım :( sizce hemen N&d alıp ona mı dönelim yoksa 1 ay bunu yese kilo alır mı ki kısırlaştığı için de büyük kilo problemleri olsun istemiyorum aslında zayıf iştahsız bi kedi ama proplanın içinde ne varsa dayanamıyor...

suledoruk

Teşekkürlerrrr

gulsundusmez

Farklı birşey diye asla kedi maması değiştirmeyin. Mama değişiminde bile karıştırarak bu geçişi yapmalısınız.Proplan royalcann gayette kaliteli mamalardır. N&D (natural and delicious) kalite farkı tahıl içermemesi .ayrıca 10- 15 kilo mama almayın bayatlıyor.1,5 enfazla 3kg mama tercih edin ve asla fazla yemeye alıştırmayın günde 100gr.Hep tavuk vermeyin ama doğru somonlu da verin.Kuru amma kedilerin tartarını temizleyip diş sağlığına katkıda bulunur yaş mamayı haftada 3'e indirin o da bir günde 40grı geçmesin