Çoook Aciiiil Kedim Pirelendi

AydannD

Arkadaşlar tam şu anda kedimde pire olduğunu fark ettim ya da bit bilmiyorum zıplamıyorlar aslında ama. Bahçeli eve taşındık kedim iki defa kontrolüm altında dışarı çıktı aşıları tam hiç aksatmam ama üstünde bugün yürüyen bikaç böcek görünce endişelenip tüylerini karıştırdım (uzun tüylü) ve arada tam da pirelerde olduğu gibi siyah tanecikler gördüm zaten kaşınıyordu ve bikaç tane de yürüyen böcek gördüm. Yarın hemen veterinere gideceğim ama endişelerim var. Aşılaeı tamdı nasıl bu kadar hızlı yerleşebildi kedimin üzerine? Tekrar parazit damlası uygulayınca bikaç gün içinde geçiyor mu? Sirke gibi şeylerin ekili olabileceğini duymuştum? Deneyimi olanlar yardımcı olursa çook sevinirim.

18 CEVAP

AydannD

Teşekkürler biz de bugün damla yaptırdık ve tğm evi sirkeli suyla temizledim damladan sonra birkaç ölü pire gördüm onları da temizledim kaşımtı yok ama yalnızca biraz yaladı ense damlasını normalde bu kadar rahatsız olmazdı bi iki kere yaladı ve kendi de çol rahatsız oldu bir şey olur mu :(

AydannD

Benimki de aynısını yapıyor teşekkğr ederim normalde yalamazdı ondan sorayım dedim :))

AydannD

Merhaba başlığı tekrardan etkin etmek istedim. Kedime ende damlası yapılalı 24 saat oldu bikaç tane ölü pire topladım ancak hala bazı pirelerin yaşadığını görüyorum kedimin üzerinde. Bı ne kadar sürede etki edecek yoksa etkisi bu kadar mıydı? Yardımcı olursanız sevinirim