Kedim Git Gide Zayıflıyor

Rabiyabagci

Merhaba ben 1 hafta evel kedim istahsiz zayif diye balık yağı aldım petlebiden fakat ben o balık yağını verince kedim sürekli uyuyor 8 aylık 2,5 kilo anca var ve kilo almıyor kuru mama royal canin kullanıyorum yaş mama ne denediysem kilo almadı

10 CEVAP

rosiefrs

bir parça tavuk göğsünü iyice haşlıyosunuz sonra tiftik tiftik ediyosunuz suyunu sakın atmayın.yumurta ve unu başka kapta karıştırıyosunuz un 1 yemek kaşığı olması lazım.tavuk suyundan kaşık kaşık az az unlu karışıma ekliyosunuz kesilmemesi için kaynıyor işte sonra blenderdan geçirip verebilirsiniz ben yapıyorum gün gün veriyorum bikaç gün idare ediyor bazen azıcık tuz katabilirsiniz limonda sıkabilirisniz ama ben sıkmıyorum.az yiyor ya da yemiyorsa şırıngayla verin ben öyle yaptım.iştahı açılacaktır. @dorafiko

rosiefrs

tavuk suyuna çorba yapıp yumurtayla terbiye edip blenderdan geçirerek ver olmazsa şırıngayla ver iştahı açılacaktır

DoraFiko

Bende tavuk haşlayıp veriyorum suyunu severek içiyorlar. Göğsünden de veriyorum. Dediğiniz çorbanın tam tarifini verebilir misiniz bende yapayım ondan

rosiefrs

ve sakın kediye köpeğe sıcak yemek vermeyin soğusun kuduz olabilirler yoksa

cansuuranus

Konuyla ılgılı tam 3 ay sıkıntı cektım . Hatta kedımın hasta oldugunu zannedıp bı dunya rontgen kan talıllerı ultrasyon goruntusu alındı . Troidlerıne kadr bakıldı bısey cıkmayınca psıkolojık oldugu dusunuldu . Evde tek yasıyan bı kedı . Smd ona daha cok sevgı gosterıyorz ve oyunlar oynuorz. Bende royal canın kıttın verıyordum. Malesef kı bızımkı o mamayı hıc sevmemıs . Bı dunya mama denedm bu donemde orjın, nd, hills , lavıtal... en sonunda tanıdıgım bı petshop” kedın 7 Aylık olmus royal canının secıcı kedıler ıcın olan savour u deneyelm mı “dedı . Basta cok tereddut ettım kedım yavruydu cunku ve ben yetıskın maması vermk ıstemıyordum. Ama kızım bu mamayı cok sevdı . Bende hıc yememsındense bunu kullanmaya basladım. Bence sende onun sevebılcek seceneklerı arayabılırsın . Royal canının ıcerıgı cok ıyı degıl. Gonul ısterkı bı nd, bı orıjın yesın. Mesela bazı kedıler balıklı mamaları sever . Bızmkı yas mamada balıklı sevıyor. Bende ona yas mamada balıklı mamalar alıyorum.

cansuuranus

Hangı marka balık yagı verıosunuz ? Me - o odul mamasını hıc denedınız mı ? Istah acıcı ozellıgı var bu yas mamanın

Bikedi

Sicak verince kuduz olur da nereden cikti? Tamam sicak verilmez ama kuduz bir virustur. Sicak yemek yiyip kuduz olur mu hayvan Allah askina. Dogru duzgun bilginiz olmadan buraya yazmayin

rosiefrs

öncelikle üslubun hoşuma gitmedi.uyarı yapacaksanda düzgün yapmanı öneririm.ben böyle biliyorum yanılgı olabilir yine de verilmemesi gerekir o şekilde. @Bikedi

Bikedi

Oncelikle hakatet etmedim. Kuduz gibi ciddi hem hayvan hem de sahipleri icin geri donusu olmayan bir hastalik konusunda net bir bilginiz olmadan buraya yazmayin demek istiyorum.

rosiefrs

üslubunun böyle olması hakaretle alakası yok diyorum.yanılgı olabilir fakat ben veteriner değilim hayvanın kuduz olmuş dersem veterinere götürmek gerekeceğinden burada son kararları ben vermiyorum anladığın üzere çok uzadı boşver.