Mystic Mama İçeriği Hakkında Ve Mama Önerisi

Merhaba, 1 hafta önce yavru 2 aylık bir kedi sahiplendim. Mama olarak BonaCibo sipariş etmiştim acil gerek olduğu için. Bittikten sonra mamasını değiştirmeyi düşünüyordum ki mama ararken Mystic karşıma çıktı. İçeriği gerçek et, yazana göre ancak bu fiyata bu içerikten tabi ki şüphelendim. Sonrasında aynı firmanın diğer bir markası olan PawPaw markasının yavru kediler için olan ürününde de "Kurutulmuş Tavuk Eti" yazdığını gördüm, ve iyice şüphelendim. Mystic içeriğindeki tek fark taze ibaresinin bulunması. Bu içeriğin doğruluğuna dair düşünceleriniz nelerdir? Mama tavsiyesinde de bulunabilirsiniz. Matisse ve Golosi de seçeneklerim arasında; ancak Golosi'nin taurin miktarı 137 mg/kg gibi bir değer olduğu için pek sıcak bakmıyorum.

22 CEVAP

Zeynepulku

Bende 1,5 kg kullandım bir ara çekilişle kazanmistim kedim severek yedi ki zaten i aralar çok iyi mama almiyorduk. Yiyince ve kokusuda agir olunca aaa bu mama iyi ya fiyatı da uygun aliyim bir ara dedim elimdeki mama bitince. Sonra matisse aldım bunun yerine bu mamada iyice tanındı. Forumlarda sizin de dediğinz gibi yorumlar okudum, almak istemedim. Su an daha iyi mamalardan alabiliyorum allah'tan. Ama eğer o fiyat aralığında bir mama alacaksam mystic alırım. Kedim yiyor ve manasında tüy dökümünde bir problem yasamamıstım

Mystic'in içeriği doğru ise güzel; zaten numune alıp deneyeceğim, herhangi bir sorun olmazsa kedimde kullanırım. Golosi alıp ekstra taurin takviyesi yapmak istemiyorum çünkü mamalarda ayarında oluyor ve ben o dengeyi tam tutturabileceğimi sanmıyorum. Felicia da evet uygun ancak içerisinde "Kurutulmuş Tavuk Proteini" var, yani et yok. O yüzden tercih etmiyorum. Öneriniz varsa gerçek et içeren -yani tavuk unu, tavuk proteini vs. değil- bekliyorum. Matissede tahıl yüksek olduğu için ona da pek sıcak yaklaşamıyorum.

Mystic mama numunesi geldi. İkisini de koydum ve BonaCibo tercih ediyor bir de matisse denemeyi düşünüyorum veya brit care, sanabelle? Öneriniz nedir

@millie evet kitten mamasında %36 kurutulmuş tavuk eti olarak belirtiliyor. Ama Mystic içeriği tam olarak yazılıp denetlendiğinden emin olamadığımız için sadece %5 taze et bilgisine sahibim. Gerisi hakkında bilgim yok.

Evet bu çıkarımı yapabiliyoruz yazana ve edindiğimiz bilgiye göre. Ancak içerik detaylı olarak yazılmamış, sadece protein için değil vitamin ve mineraller de aynı şekilde. Ve benim kedim Mystic'i sevmedi(BonaCibo tercih ediyor) ve emin olmamakla birlikte gözlemlerime göre su tüketimi arttı. Mystic kullanan kişiler su tüketimi konusunda yorum yaparlarsa sevinirim.

@bbeyzvv tahıl dolu diyebileceğimiz kadar tahıl yok bence ama evet yüksek miktarda tahıl var. Yavru olduğu için iyi etkisi olacağını düşünüyorum. Ve Toplam %46 hayvansal protein kaynağı var.

Şu makalede birçok bilgi var: Tıkla

Bakalım deneyeceğim hepsini.