Kedimin Su İçmesi Azaldı

GlsmKrpk

Bir kaç haftadır kedim yeterince su içmiyor. Kedi su pınarı siparişi verdim su içmesi artsın diye (Catit Flower Fountain Çiçekli 3lt olan modeli ) .
Bugün elime ulaştı ve deneyelim dedim . Su içmesinden ziyade oynayıp durdu . Ortadaki çiçek kısmını çıkardı, filtre kısmını çıkardı, her yerini ıslattı. Su pınarı büyük olmasa onu da devirecekti bende kaldırdım
Sizce alışır mı , su pınarını kullanmaya devam etmeliyim?
Başka marka model kullanan varsa tavsiyelerinizi beklerim

6 CEVAP

Emreun

çok inatçı oluyorlar bende bunu denemek istiyorum ama çok yaramazlar bence biraz daha deneyin

sforselin

Alışınca oynamaz, ilgisini kaybeder bu konuda bence. Kedim eve ilk geldiğinden beri var şelalesi. Normalde çok deli biri ama hiç öyle oynamaz şelalesiyle. Pati attığını bile görmedim. (Küçükken kenarında oturup su sesi dinlerdi.)

sforselin

İşte uslu biri asla değil normalde. Ama varlığına alışkın olduğu için öyle şeyler yapmıyor. İlk günler patiliyordu zaten. Sonradan buz attığım zamanlar hariç su içmekten başka bi şey yapmamaya başladı.
(Bu arada filtresini en ucuza hepsi.burada'dan aldım ben. Düzenli indirim yapıyorlar zaten. Stoklayabilirsiniz o zamanlarda.)

GlsmKrpk

@Sforselin sizin ki usluymuş maşallah :)
Bizim ki o kadar yaramaz ki içini tamamen açtı, filtreyi çıkardı ,devirmeye çalıştı. Gözetim altında yavaş yavaş alıştırmaya çalışacağım. İnşallah alışır.
Her yerini su yapıyor hasta olmaz umarım

GlsmKrpk

Bilgi için teşekkür ederim. Filtreyi aylık mı değiştirmemiz gerekiyor peki

sforselin

Öyle öneriliyordu sanırım.