Arkadaşlar 15 Kg Mama Bayatlar Mı ? Almak Sizce Mantıklı Mı ?

qazi28

Arkadaşlar Hills in kaliteli bir mama olduğunu düşünüyorum bu yüzden 10 veya 15 kg mamalarindan almak istiyorum. 1 tane tekir kedim var. Acaba mama bitene kadar bayatlayip kalitesi düşer mi yoksa almak mantıklı mı (Fiyat olarakta çok uyguna geliyor toplu alınca) ?

8 CEVAP

bademthecatt

Çok kez 10 kg mama aldım hiç bayatlama sorunu olmadı bayatlar diyenleri takmayın aylık yiyeceği kadarını kavanozlara dolduruyordum kalanını 5 litre su petlerine dolduruyordum bittikçe kavanozlara aktarıyordum asla bozulma olmadı 10 kilo bir kediye 6 ay gidiyor 15 kilo 7-8 ay gider diye düşünüyorum alabilirsiniz bozulmaz ama son kullanma tarihine dikkat edin

gulsundusmez

10 günde tüketecekseniz alın ama sonrası için bayatlıyor kedileri kusturuyor bile bu durum.

Ozge00

Aylık kac kilo yiyor kediniz? Güzel şekilde saklarsaniz bayatlamaz.

gulsundusmez

hiç fark etmiyor salkama şekli açıp kapadıkça hava alıyor o bile yeterli zaten. Sokak kedileri için ayda 80kg mama tüketen biri olarak söylüyorum hep 15 kg alırım ama bir haftada bitiyor zaten.

sforselin

Bence 15'i çok zorlamamak lazım aşırı fiyat farkı yoksa. Ama 10 kilonun karlı olacağı düşünüyorum. İyi bir şekilde saklarsanız sorun yaşayacağınızı da sanmam. Şu an furminatör kampanyası da çok iyi bence, alınır.
(Ben paketi sık açmamak adına belli miktarda kavanozluyorum. Geri kalan mamayı da paketinin ağzını iyice kapatıp poşetliyorum. Serin ve kuru bi yerde de saklanırsa sorun olmaz diye düşünüyorum. )

qazi28

Yaklaşık 6 ayda biter diye düşünüyorum 15 kg. Yani neredeyse 2 katı mama almış oluyurum yarı fiyatına bu şekilde.

Latahzen27

Ben mamamı cam kavanozda sakladığım için bisey olmuyor serin yerde muhafaza ederseniz bisey olmuyor

bbeyzvv

buse orantı mükemmel yalnız 10 kilo 6 aysa 15 kilo 7-8 ay fşeüfmeickeğlf

buseye katılıyorum bende 3 kedi var hep 15 kiloluk alıyorum büyük turşu bidonlarına koyuyorun bidonu her bittiğinde güzelce yıkıyorum mama aldıktan sonra sıkıca kapatıyorum ağzını