Beslenme Bozuklugu

cansuuranus

Bı tanıdıgımızın kedısınde yeme bozuklugu var. Tabak ıcınde yemek yemegı asla sevmıyor. Acındn ölsede tabagın ıcınden yemek yemek ıstemıyor.40 cesıt tabak denedık acaba tabaklarımı sevmedı diye ama hıcbırınde yemıyor malesef. Halının uzerıne mamayı tek tek koyarak yıyıor. Buda ebeveynlerını cok yoruyor. Oyle halıya dokelım mamayı barı oyle yesınde olmuyor. Tek tek ıstıyor beyfendı. Mamadan mı dıyerekden mamayıda degıstırmısler . Oda olmamıs . Yas mamayı falan sılıp supuruyor tabakda ama kuru mamayı asla yemıyor. Sızce ne yapılmalı ? Boyle bıseyle karsılastınız mı hıc? Tavsıylerınızı beklıyorum...

11 CEVAP

alabalik32

1 gün aç kalsın da bakın nasıl yiyecek.

Ozge00

Naz yapıyor o ya. Benimki de öyle alıştı ameliyattan sonra mecburen vermedim kendi yesin diye, bir gun gelip gidip miyavladi ama sonunda yedi. Onlar öyle verdikçe o da öyle isteyecektir.

Ozge00

Kuru mamayi tabaktan yemek daha zor yas mama göre. Dümdüz bir kaba aralıklı olarak mama koyarsanız belki yer. Veya bu şekilde veren mama makineleri var bir bakin.

DoraFiko

Kaç aylık bahsettiğiniz kedi benimkide öyledi tamamen nazdan :)

DoraFiko

Birde büyük kedimin avlanma içgüdüleri çok yoğun koltuk altına dolapların arkasına çeşitli yerlere az miktarda mama koyuyordum ben o onu bulup yiyordu avlandığını sanıyordu. Asla tabaktan yemezdi ya dediğiniz gibi tek tek önüne koyacağım yada saklayacağım o bulacak. Sonra kendi kendine düzeldi mama kabından yemeye başladı. Biraz inatlaşsınlar yiyecek zaten sonunda mama kabından. Ben 2.5 gün aç bıraktım kuru mamaya geçişte biraz inatlaşmak lazım yoksa parmaklarında oynatıyorlar bizi :)

cansuuranus

Bahsettıgım kedı 10 aylık. Bızde 2 gun ac bıraktık . Ama yınede yemedı . Hastalancak artık dıyerekden mecbur ıstedıgı gıbı vermek zorunda kaldılar .

DoraFiko

Dediğim gibi onlarda 10ar tane mamayı farklı yerlere koysunlar gezdikçe yer belki öyle öyle alışır bizimki öyle alıştı mesela. Şimdi tabağındam gidip kendi yiyor. Önce yere koysunlar yine baktılar yiyor bi süre sonra kaselerdr farklı yerlere koysunlar o şekilde alışır diye düşünüyorum

DoraFiko

Bu arada murat beyin önerdiği göz damlasına başladık çok daha iyi geldi gözü bu sabah gözüme bakalım inşallah sonuç alırız bu sefer

DoraFiko

Evet evet dün anlattım böyle böyle diye kullanın bir sıkıntı olmaz dedi. Kataraktta göz bebeğinde buğu gibi lacivertimsi bir renk olur başlangıcı bile belli olur dedi. Bizimkine ben iyi bakmak için flaşla bakıyordum ışık vurunca sorunlu göz bebeği beyaz diğer gözü normal parlıyordu. Sol gözü yaşardığı için o şekilde parlar dendi ama bilemiyorum yinede

cansuuranus

Ay cok sevındm .Katarak degıldır inş. Kataraksa amelıyat dısında hıc bıseyle duzelmez. Sız kendı veterınerınıze gosterdınızmı ılac ? Ne dedı ?

cansuuranus

Cok sevındm . Gecmıs olsun tekrardan .