Mama Saklama Yöntemleri

Selinn_Loraa

Selam :) ben köpeğimin mamasını büyük cam kavanozlar da saklıyorum. Mamayı saklamak için cam kavanozlar daha sağlıklı değil mi? Poşete veya plastiğe göre çok daha sağlıklı bence. Peki sizin düşünceniz ne? Şimdiden teşekkür ederim❤

15 CEVAP

bbeyzvv

ben 15 kilo alsığım için küçük kavanozlara koymam imkansız gibi bir şey ben de 2 tane büyük şeffaf plastik turşu bidonuna koyup ağzını sıkıca kapatıyorum şu ana kadar bayatlama yaşamadım

zibityus

bir de 15 kilogramlık özel mama bidonları satılıyor sanırım ben bir mama firmasının hediye etmesiyle edinmiştim onu kullanıyorum.

Selinn_Loraa

@Azra00 siz bayağı önlem almışsınız, ben bayatlamaz diye umuyorum ;)

zibityus

mama paketleri sağlık açısından sorun çıkarmaz bence sonuçta yurtdışından gelip aylarca o paketlerde bekliyolar ama size kalmış.

Selinn_Loraa

@bbeyzvv bende yakında köpeğime 15 kg'lik mama alacağım, zaten kedilerime 15 kg'lik alıyorum. Yetmiyor çünkü :) aslında cam kavanozlar çok büyük ama yetmesi imkansız. Birde bazen kırılacak diye korkuyorum.

Iceoglan

Sokak çocukları için 15 kiloluk mamalar alıyorum, 5 kiloluk cam kavanozda saklıyorum, geri kalanını kendi paketinde havasını iyice alarak kendi paketinde muhafaza ediyorum. Kendi paketi cam kavanzodan daha sağlıklı gibi geliyor bana

Bencede cam daha sağlıklı

Azra00

Beb de 15 kg şeklinde aldim bu sefer ve 1 aylık mamasinı erzak 4 litrelik erzak kabina koydum mama ambalajının ağzı cırtlı olduğu için once cırtı sıkı şekilde kapattım sonra hic hava almasın diye siyah kablo banuıula ağzını bantladım odamada ki kapaklı bölmelerden birine koydum. Umarım bayatlamaz.

Iceoglan

@zibityus Saklama kabı güzel fikir ama, her gün ağzını açtığınızda tazeliği ve kokusu kaybolmaz mı? 15 kilo yerine, 5 kiloluk ayrı ambalajlar daha mantıklı gibi

gulsundusmez

Kendi paketi her zaman daha iyi ağzını sıkı kapamak kaydıyla

arzukocc86

brit care mamanın 15'lik çuvalını alıyorum bende öneri olarak okumuştum bu sayfada Vakumlu kaplardan alabilirseniz uygun boyutta alırsanız onlar da bayatlama hiç olmuyor kokusu da gitmediği için iştahla yemeye devam ediyor.

Selinn_Loraa

@zibityus evet ama paketle çok yer kaplıyor, birde bayatlacakmış gibi hissediyorum :) yardımınız için çok teşekkür ederim❤

Selinn_Loraa

@zibityus link için çok teşekkür ederim❤ evet cam sağlıklı bence de ama kırılacak gibi geliyor :)

Selinn_Loraa

@arzukocc86 çok teşekkür ederim, hemen bakacağım☺❤