Kedi Mamasının Bayatlamaması İçin Ne Yapıyorsunuz?

harikayanadur

kedinizin maması bayatlamasın diye nasıl bir yöntem uyguluyorsunuz. kavanoza kattığım halde birbirlerine yapışmışlar .

27 CEVAP

dollfacepersian

Benim de bu konu da sıkıntım var. Bir sitede küçük kapağı plastik saklama kaplarına koymayı ve kedi-köpek yaş maması için özel üretilen konserve mama kapaklarını kullanmak tavsiye edilmişti. Ben kapak alıp kullanmayı düşünüyorum. Umarım işe yarar

Gofretsla

BEN TURŞU BİDONUNA KOYUYORUM 15 KİLOLUK PAKETLERDEN MAMADA KİLİT SİSTEMİ VAR SİZİNKİ NASIL BİR MAMADA YAPIŞIYOR ROYAL CANIN MI?O ÇOK YAĞLI BİR MAMA

tika_waylan

Ben kilitli kapakli mamalardan aliyorum her zaman az alirim mama 400 gram iyi kilidi olmayan mama varsa eski kilitli kapakli mama kabina koyarim hic oyle 5 kilo 10 kilo almiyorum mugafazasi zor diye ama daha ekonomik oldugy icin eger alirsam bir kismini kavonaza koyardim bir kismini da gunluk mama miktarini ayarlayarak buzdolabi posetlerine ya da haftalik olarak ayarlayip vuzdolabi posetlerine koyardim

dollfacepersian

Ben yaş mamadan bahsediyorsunuz sanmıştım. Kuru mamadan bahsediyormuşsunuz. Trixie'nin mama saklama çantasını bu konuda çok beğendim. Koku ve tazeliği muhafaza eteğini okudum. Almayı düşünüyorum. Siz de bir bakın isterseniz

tika_waylan

Dediğim gibi mamanın kendi kapatma sistemi var hani kuru yemiş paketleri gibi. Cekmecede saklayın ulasamaz zaten kuru serin yerde saklamak iyi ben kucuk bir dolap var kedimin odasında orada mamalarını ve diğer esyalarını saklıyorum. 400 gram Pro plan kullanan için özel mama kutularına bence gerek yok gider 10 kiloluk alırsanız kesinlikle gerekir mamanın tazeliğü çok önemli malum. Sizin kediye 400 gramlık paket ne kadar yetiyor bir de son kullanma tarihini kontrol etmiş miydiniz. Hills ve Pro Plan Royal Canin kadsr yaglı degil diye biliyorum neden öyle oldu anlayamadım

kediaskim

bende nescafenın teneke kutusuna koyuyorum 1 kglik

harikayanadur

dolfacapersian dediğiniz ürüne bakacağım. bende daha 5-10 kilo almadım hep 400 gram proplan ve hills aldım bir kg cam kavanoza katıyorum üçüncü gün birbirlerine yapışıyorlar. arkadaşım bonaciboyu kavanoza katmış yaklaşık bir ay kadar taptaze duruyor anlam veremedim yani

tika_waylan

400 gram proplan gayet paketinde taze kalıyor kilitli kapak oldugu için belki de kavanozda mı iyi olmadı. Son kullanma tarihletine baktınız mı? Ben de su an baska marka mama var onu fa eski pro plan paketine koydum kapattım kapagını

harikayanadur

aslında paketin ağzını kilitleyerek kullanmayı hiç denemedim. mamaya bir yerden ulaşıp yırtar diye.

dollfacepersian

Dediğim ürünün kilogram taşıma kapasitesine göre fiyatları değişiklik gösteriyor. Ben bakarken fiyatı çok pahalı diye düşünmüştüm,meğer 20kg kapasitesi olana bakıyormuşum:)
Siz hatırladığım kadarıyla Brit Care kullanacaktınız,belki onda kavanoza koyarsanız yapışma olmaz

harikayanadur

tika waylan bende anlayamadım cidden arkadaşım geldi o da şaşırdı son kullanma tarihi 2017 son ayına kadar. şimdi 400 gr alıyorum ama sonuçta bildiğiniz gibi kilo arttıkça fiyat uygun oluyor ve brit care i beğenirse 10 kg almayı düşünüyorum.

abdurrahmany

harikayanadur size katılıyorum bende de aynı sıkıntı var köpek mamasında ve bizde kavanozlayarak muhafaza ediyorduk. ancak koruyucu çanta almak en mantıklısı gibi duruyor şu anda ve dediğiniz gibi kg arttıkça mama fiyatları uygun oluyor 10 kg mamayı iyi muhafaza edersiniz çok uzun bir süre kedinize yetecektir.

Nayeli

Valla bn büyük yoğurt kabı ve orta büyüklükte turşu kabı kullanıyorum. Hiçte yapışma olmadı? Tutuğunuz ortam serin olsun. Bi de tüm poşeti koymayın. Her açıtınzda hava alacak. Kalan mamanın ağınızı bağlayıp poşete koyun.bittikce kavanazo takviye edin. Yarım kilo yarım kilo şeklinde devam edin. Bir de isterseniz bu şekilde deneyin

polo

demekki evinizin veya muhafaza ettiginiz yerin nem oranı yüksek daha serin ve kuru bir ortamda saklayın ben haftalık cam kavanoza alıyorum gerisini paketinden çıkarmadan çelik tencerenin içine koyup kapatıyorum ama siz birde evdeki ahşap elbise dolabını falan deneyin saklamak için nem oranı en az yer orası

harikayanadur

adana olunca tabiki nem çok fazla haklısınız. ahşap dolaba katmayı denicem.