Kedi İçin En İyi Mama

Selinn_Loraa

Merhaba evet yine ben :D merak ediyorum, sizce en iyi kedi maması hangisi yani en iyi marka? Soruma zaman ayıran herkese teşekkür ederim, iyi akşamlar❤

10 CEVAP

Berrefilizzz

N&d diye düşünüyorum

Ezgixxxx

Bence de nd fakat aşırı zam oldu :( Kasım ayında 165 liraya aldığım 5 kglik mama şu an 280 TL

bbeyzvv

en iyi nd mi
daha neler görecektim aman aman

öncelikle en iyi kedi maması diye bir şey yoktur hepsi kötünün iyisidir ama aralarından seçmek gerekirse acana orijen instinct diyebiliriz
nd orta kalitede bir mama en iyi kulvarında değil

gulyesilyurt

En iyinin nd olduğunu düşünmüyorum kedim bütün bütün kusuyordu onu kullanırken belki de benim kedime iyi gelmedi diyeceğim ama bunu bir çok insandan daha duyunca suçu mamada buldum çünkü hiç de istisnai bir durum değil. Ve türkçeye yanlış çeviri yapıldığı için bazı mamalarında yazan et oranı doğru değil buda bende ve birçok insanda güven kırıklığı oluşturdu. Orijen ve acanayi her kedinin kaldıramadigini gördüm alerji yaptığı kedi sayısı azımsanamayacak kadar fazla, bazı yabancı kaynaklarda da çeşitli sağlık sorunlarına sebep olduğu yazıyor ama kaynakların yanlı olup olmadığından emin değilim bunuda dürüstçe eklemek isterim. Onun dışında, uzun süre fitmin kullandık içeriği güzel ve kedimde olumsuz bir etkisini görmedim. Mystic o kadar çok sayıda kediyi ishal yaptı ki yeni alacaklar bu olasılığı göz onunda bulundurup küçük paketle denemeli. Tabiki tüm kedilerde aynı etkiyi yaratmıyor. 6-7 aydır kedisine mystic kullanan bir arkadaşım var onun genel durumu da iyi her ne kadar yeni çıkmış ve hepimizin tereddütle yaklaştığı bir mama olsa da. Birkaç yabancı kaynakta applaws mamanın çok iyi puan aldığını gördüm ama ülkede yok :) naturea mamanın da içeriği iyi görünüyor ama hakkında yorum yok :) instinct desem yine çeviri yanlış ingilizcesini okuyan anlar tavuk unu içeriyor Türkçesine bakında hiç tavuk unu falan yazmıyor umarım kar amacı için yapılmamıştır bu :) Mama konusu sonsuz bir bilinmez yani :D ben mystic ve naturea dönüşümlü kullanacağım şimdilik. 7 ay biri 7 ay biri gibi. Sonuç olarak içeriği iyi olanlar bunlar; orijen, acana, naturea, fitmin, bozita, n&d, mystic, instinct. Ama hiçbirinin bir hilesi olup olmadığından emin olamayız ab'nin onayladığı bir mamanın içinde diş macunlarinda kullanilan madde var mesela insan için bile zararlı.

Succubus

Selam, ilk olarak taze et lafını çok ciddiye almadığımı söylemek için geldim. Bu lafı sadece farmasi grubunda makul buluyorum. Fabrikaya aldıkları besin maddelerini sıralıyorlar içeriklerde. O taze et zaten ilk iş kurutulup öbür mamalardaküne benzer bir hale getiriliyor bozulmaması için. Markaların çoğu bu eti bozulmadan taşımak için protein kaynaklarını böyle alıyor. Bunun 2 istisnası var. Farmasi grubu (bu mantıkla başkaları da vardır ama ismen bilmiyorum, aile kadar üretildiği ülke de güven veren bir faktör) büyük toprakları olan hayvancılıkla uğraşan bir aile. Kendi yetiştirdikleri hayvanları hemen yakınındaki tesislerde mamaya çeviriyorlar. Bir de yeni beslenme akımlarından dolayı eti taze olarak alanlar var ki onca et hangi koşullarda saklanıyor bilmediğim için hayatta kedime yedirmem kuru mamada. Ki şahsi fikrim Mystic ülkemizde üretiliyor ve hayvan yemleri konusunda ne kadar esnek olabileceklerini az çok tahmin edebiliyorum.
Farmasi grubunda da beni rahatsız eden nd de baklagili dayıyorlar, acana vsde ise eti dayıyorlar. Baklagilin sonuçları belirsiz, bol et de bir ev kedisi için çok ciddi kilo sorunu anlamına geliyor. Yukarıdaki arkadaşın saydığı mamalar sahiden çok kaliteli mamalar ama evin içindeki bir kedide kilo problemine sebep olur muhtemelen.
Bir de en iyi mama sahiden yok. Ben de dönüşümlü kullanıyordum yakın döneme kadar. Kısırlaştırıldığımız için 1 yaşına kadar onu yapamıycam. Sonra dönüşümlüye devam.

Zeynepulku

Orijen ve acana

uzumcatty

Eğer kediniz yetişkin ise Acana alın. Fiyatı şuan indirimde 5,4 kilosunun birim fiyatı yani kilo olarak 60 liraya geliyor. Bu yüzden ND den ucuz. Yetişkin kedisi olanlar bu indirime koşun bence :))))

Mila__kedi

nd kullanıyoruz

Selinn_Loraa

Hepinize teşekkür ederim❤ aslında en iyisi diye birşey var. Ama her kişiye göre değişir, birisi bir markayı sever, birisine ağır gelir. Zaten sorma amacım da oydu. Herkesin farklı düşünceleri vardır... Tek tek düşüncenizi almak istedim. Düşüncelerinize saygım sonsuz :)