Köpeğim Başka Bir Hayvanı Görünce Heyecanlanıyor

Selinn_Loraa

Merhaba :) köpeğim Lora, daha yavru. Bu yüzden gezmelerde bir başka hayvan görmeye pek alışık değil. Gezerken bir hayvan görsün çok heyecanlanıyor. Tasmayı da çok çekiştiriyor, sizce ne yapmalıyım? Zamanla alışır mı? Cevap vermek isteyen herkese teşekkür ederim❤ kendinize ve dostunuza iyi bakın, sağlıklı kalın...

4 CEVAP

Findikthecat

Bizim kedimizde oyle baska kedi gordugunde heyecanlaniyor ama dikkatini dagitiyorum temas etmemesi icin sizde dikkatini dagitabilirsiniz ❤

Arddem

Büyüdüğünde pek yapmaz. Yavru olduğu için surekli olarak meraklı ve oyun havasında oluyorlar.

zibityus

karşılaştığınız hayvanlara siz yakın olun, köpek onlara doğru gitmek isteyebilir fakat zamanla siz arada kaldıkça sorumluluğu sizin alabileceğinizi görecek ve sadece onlara bakarak çekiştirmeden yürüyecektir. yani köpek arkaşınız-siz-değişkenler arada siz kalmaya özen gösterin. böyle davranması dengesiz bir köpeğim mesajını verir ve karşılaştığı hayvanlara yanlış mesaj vermesine sebep olur ama bunu yapmasının sebebi sorumluluğu size bırakacak kadar size güvenmemesidir o hayvanları yönetmek zorunda hissetmesidir iyi bir durum değildir. kayış gerilirse durarak bekleyebilirsiniz, köpek kayışı bollaştırdığı an yürümeye devam edebilirsiniz kütle ile yürüyüş yönetimi yaparsınız ve olumsuz etkiye durarak olumsuz tepki vermiş olursunuz. iletişim kurmuş olursunuz.

Selinn_Loraa

Hepinize yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Hepsini tek tek deneyeceğim :)