Malt Macunu

Selinn_Loraa

Merhaba, evet yine ben :D kediye malt macunu her gün verilmeli değil mi? Yardım edecek herkese çok teşekkürler❤

5 CEVAP

Hafii

Kediden kediye değişebiliyor. Uzun tüylü bir kediyse her gün verebilirsin ama çok uzun değilse gerek yoktur. Bir de kedinin sindirmesi de önemli. Benim kedim uzun tüylüydü kırptırdım yine de her gün 2-4 cm veriyordum fakat tuvaletinde çok belirgin tüy yumakları görünce veterinerimiz arttırmamızı söyledi. Yani kediden kediye ve tabiki malttan malta da değişir

Mila__kedi

kedim british haftada bir 2 3 cm civarı veriyorum

Selinn_Loraa

@Mila_kedi ve @Hafii çok teşekkür ederim. Evet bende tüyleri çok uzun değilse her gün vermeye gerek duymuyorum :)

Iceoglan

Veterinerim her gün yalandığı için her gün vermemi önermişti. 6 aylıktan beri her gün fındık kadar veriyorum. Bundan dolayı hiç ishal olmadı

Selinn_Loraa

@Iceoglan evet, abartmamak gerekiyor :)