Köpeklerin Kedi Maması Sevmesi :)

Seymasbl

Merhaba arkadaşlar size bir şey sormak istiyorum ablamın evde bir kedi ve bir tane köpeği var köpeği sonradan sahiplendiler kedi uzun zamandır onlarla yaşıyor köpek kendi mamalarını yemiyor gidiyor inatla kedinin mamasını bitiriyor yani ne yaptık ne ettik vazgeçmiyor bu huyundan
zararlı olduğunu öğrendik ama böyle bir durum yaşayan var mı acaba aranızda şimdiden teşekkürler

4 CEVAP

Iceoglan

Kedi maması köpeklerde alerji yapabilir ve çok kilo almasına neden olur. Kedinize mama vereceğiniz zaman köpeği odadan uzak tutmak dışında aklıma birşey gelmiyor. Benim arkadaşımın 4 kedisi 1 köpeği var. Köpeği başka odada tutuyor mama vaktinde :)

sforselin

Öğünlü mama vererek çözülebilir bence. Bildiğim kadarıyla köpeklerin de günde iki öğün yemesi öneriliyor zaten.
Kısa vadede sorun görmeseniz bile farklı türde canlılar. İhtiyaçları farklı. İleride ciddi sorunlara yol açabilir.

Selinn_Loraa

Benim evimde birkaç kedim ve köpeğim var. Ben mamalar karışmasın diye kedilere ayrı köpeklere ayrı veriyorum. Yani yeme saatleri geldiğinde kedilerimi ve köpeklerimi uzak yerler de tutup mamalarını veriyorum. Yoksa Allah korusun, ileride büyük sorunlara yol açabilir...

Succubus

kediler sonuçta yukarılara atlayabilen hatta yukarılarda gezmeyi tercih eden hayvanlar. ben bu durumu kedimin mamasını yüksek bir yere koyarak çözmüştüm.