Nedir Bu Veterinerlerden Çektiğim

Gerçekten yıldım usandım! Nasıl oluyor da bunca sene okuyup bir mantarı tedavi edemiyorlar. Veya bir teşhis koyamıyorlar! Yanlış iğneler tedaviler hakkından fazla ücretler. Bu çocukların kaderi kimden yana gülecek! 1 aydır klinikte daracık bir yerde yaşam süren garip çocuğum, eski halinden bin beter olmuş. Bunca uğraş bunca emek içinde veterinerlerle de mi savaş vereceğiz :(

6 CEVAP

Berrefilizzz

Vallahi çok haklısınız bir kedi var mahallede kafasında yara vardı kanlı götürdük yok bu beyin tumoru ameliyat edilmesi lazım 3500 milyara patlar dedi diyorum ki krem verseniz falan yok veremem bu ameliyatlik dedi hayvanın yarası 1 haftada geçti ve şu an gayet iyi

AsenaTuncay

Veterinerler hepimizin kanayan yarası. Köpeğimin daha ne olduğu belli değilken hani bir sebebini bulalım önce dimi, kuyruğunu kesmeye kalktılar. Kaç veteriner hastane dolaştım 1 tane mi denk gelmez işinin ehli biri. Kabul etmedim aylarca kendim uğraştım psikolojim bozuldu resmen ama şuan çok iyi kuyruğu da yerinde. Allah bunların eline düşürmesin, ya birşey bilmiyorlar ya uğraşmak mı istemiyorlar dertleri nedir çözemedim. Parayı almayı iyi biliyorlar ama...

Karameeell

Ya benimde kolumda yara çıktı cildiyeyr gittim. Mantar hayvanla mi uğraşıyorsun kedi yada köpek dedi evet dedim bahçede bir minik buldum onunla ilgileniyorum hemen uzaklaştırın o kedi mantar sizede bulaşmış sizdende evdeki herkese bulaşır dedi.. Ben ondan vazgeçemem benden başka kimsesi yok annesi terk etti veteriner çağırdım oda mantar bulgusu yok dedi.. Görünür de hiç birseyi de yok minnosun.. Geçenlerde başına ne geldiğini bilmiyorum arabamı çarpmış birimi zarar vermiş çok kötüydü yine veteriner çağırdım röntgen çekilmesi gerek dedi aldılar bir haftada orda kaldı ama minnos ordan geldiğinde kafasında yuvarlak tüy dokuntusu oldu yanaginin alt tarafında vardı kazadan budami acaba öyle oldu bilmiyorum mantar olabilir diye mantar kremi sürdüm oda kaşıdi yara oldu hep ondanmi gerçekten mantardanmi bilmiyorum.. Bu mantar illeti beni korkutuyor.. Çünkü vücudum da başka yerlerde de çıkmaya başladı yani oda mantar mi gerçekten bilmiyorum çünkü verdiği kremi kullanıyorum gecicek gibi oluyor ama tekrar büyüyor =( üstelik minnoşumun iç dış parazit aşısı yapıldı onun dışında aşısı yok bahçede disarda kalıyor oyun oynuyoruz ister istemez elimi çiziyor filn herkes diyor hastalık gelir ondan ayrılamam aşısını yaptıracak param yok çalışmıyorum şuan mamasını anca alıyorum.. Bilmiyorum ne olucak böyle..

Size geçmesi büyük bir sorun değil, yani şöyle; geçiyor ama basit bir krem veya sprey ile bitiyor. Keza bağışıklık kazanıyorsunuz ve zamanla sizi etkilemez oluyor. Ama hayvanlar için çok zor ve acı verici bir tedavi... sizin için Oceral sprey ve travazol alın. Önce sprey 15 dk sonra krem. Günde 2 kez. Sonra geçer

Her kedide mantar olur aslında. Ama kedide lezyon olmaya bilir. Sizin bağışıklığınız düştüğü anda size o mantar sporları geçer. Yani sizde mantar varken kedide neden olmaz sorusunun sebebi bu. Kediler strese girince genelde mantara yenik düşer. Klinikte stres olurlar.

Doktora bak hemen uzaklaştırın demiş. Bunlar nasıl diploma alıyor anlamıyorum.