Köpeğiniz İçin Hangi Mamayı Kullanıyorsunuz

çoğu mamanın fiyatları aşırı yükseldi ama kötü bir mama da kullanmak istemiyorum siz hangi mamayı tercih ediyorsunuz

8 CEVAP

zibityus

brit fresh ördek

arzukocc86

brit care kullanıyorum çok memnunum bakabilirsiniz

keroyum53

Orijen-Acana kullanıyordum şu an Pro Choice kullanıyorum

keroyum53

ben uzun süre kullandım proderma serisini hiç bi problem yaşamadım içerik olarak diğerleri bi tık daha kaliteli gibi gözüküyor veterinerim tavsiye etmişti tüy döküyorduk acana alamamıştım pro choiceyi de duymamıştım pro derma kullandık çok uzun süre hiç bir problem yaşamadım tüyler güzelleşti dışkı da iyi durumdaydı bence yerli mamalar içinde en iyisi mystic denedim uzak durun derim .
Günümüz standartlarında f/p ürünü

pro choise benim için biraz daha uygun şu sıralar ama eleştiren insanlar vardı acaba siz bir sıkıntı yaşadınız mı

çok teşekkürler cevaplar için hepinize

zibityus

brit freshlerde glucosamine kondroitin değeri çok yüsek hiçbir mamada sanırım bu kadar yüksek değil ve bu değer aslında köpeklerin ihtiyacından daha az. yani çoğu mama da brit carelerde dahil glucosamine değeri baya düşük, bazı köpeklerin kalça çıkığı yaşamasının nedenlerinden biri bunun az olmasıymış. eklem kıkırdaklardaki dokuyu besliyormuş. acananın bazılarında da çok yüksek ama brit kadar değil
burayı bir okuyun bence
http://kopeklerdebeslenme.blogspot.com/2013/06/kondroitin-ve-kopeklerdeki-onemi.html
http://kopeklerdebeslenme.blogspot.com/2013/06/kopeklerde-glucosaminein-onemi.html

meffo

ben proplan kullanıyorum ama biraz daha iyi bir mama vereyim derseniz n&d tavsiye ederim