Acil Yardım, İç Parazit

melisarzu

ben köpeğime iç parazit hapını bir türlü yutturamadığımdan dolayı aşı yaptırmaya karar verdim.verilecek dozu ayarlaması için kilosunu öğrenmemiz gerekiyordu.köpeğimi tartıya koyduğumda üzerime tırmandı daha tam tartılmadan 12 kiloyu gösterdi ve köpeğim üzerime tırmandı..veteriner hekimimiz 12 kilo dedi ve aşıyı yaptı.benim kafama tam tartılmadığı için acaba doz eksik gelir mi.daha doğrusu 1 kaç kilonun doz için bir önemi veya koruyuculuğu var mı..bence köpeğim rahat 15, 16 kilo vardı.çocuklarıma kist bulaşmasından çok korkuyorum..vabınız için şimdiden teşekkür ederim

2 CEVAP

milodelisi

Kakasının takibini iyi yapın, içinden çıktımı diye bakın, gerekirse başka veterinere danışın. Daha kolay çıkması için mamasına bir tatlı kaşığı zeytinyağı koyabilirsiniz. Ayrıca iç-dış parazit damlaları var, onlara bakın derim:)

melisarzu

çok teşekkür ederim :)