Kedi Alerjisi, Çözüm Önerileri

Esrakutlu

Arkadaşlar merhaba, güzel mi güzel bir kedi sahiplendik. Ancak eşimin alerjisi var. Kedi cildine dokununca kaşıntı yapıyor. 4 ya da 5. Gün hafif öksürük oldu. İlk birkaç gün burun tıkanıklığı göz yaşarması oldu. Şuan bir haftadır kedimiz bizimle, ama ilk günlere göre eşim daha iyi. Acaba zamanla alerjisi azalanlar var mı? Birde pippet adında bir sprey sipariş ettim henüz kullanmadık, bu tarz probiyotik ürün kullanıp fayda gören var mı? Ayrıca alerji olması ilerde başka sorunlara yol açar mı? Bu arada eşimin alerjisi çok aşırı yoğun değil, ama sevdikten sonra etkiliyor şuan hergün

8 CEVAP

ballokumu

@karameeell bahsettiğiniz kolunuzdaki şey mantar kediyi tedavi etmezseniz size bulaşmaya devam edecek. Aynı zamanda alerjinizde var. Ben alerjim var şu an 2 kediyle yaşıyorum 2 seneyi geçti hapşırma ve burun akıntısı oluyor ama yaşanmayacak gibi değil

sevvalyelen

Bazı kedi kumları ve kedi şampuanları bu alerjiyi arttırabiliyor. Benim alerjik astımım var, ben değil bir başkası Mio'nun kumunu ve şampuanını almıştı. Kötü etkiledi beni. Evde hayvan beslemek genelde vücut direncini ve bağışıklığı güçlendiriyor. Bir hafta geçmesine rağmen ciddi alerjik reaksiyon göstermediyse inşallah ileride de olmaz.

Karameeell

Ah benim kolumda birsey çıktı sivilce gibi sonra büyüdü kocamsn oldu mantar dediler kediden gelmiş krem verdiler kullanıyorum ama gecicek gibi oluyor geçmiyor şuan başka yerlere sıçradı ve bendede inanılmaz kaşıntı oluyor yüz burun göz vücudum çook korkmaya başladım ama kedimi bırakamıyorum zaten bahçede sabah akşam onunlayim iç dış parazit dışında aşılarını yaptıramadim oyun oynarken ister istemez çiziyor şimdi birde mama götürdüğüm de üstüme atlıyor bacaklarımda artık çizik diyeceğim o bendekide mantarmi kedi alarjisimi yoksa herkesin ağzında sokak hayvani o hastalık bulaştırır sana dedikleri gibi bir hastalık mı bilmiyorum =(

sforselin

İnsanlardan duyduğum kadarıyla bu baştaki aşırı boyutlarda olmayan alerjiler zamanla azalıyormuş genelde. O yüzden kedi sahiplenmeden alerji testi ya da kedili bir evi ziyaret gibi yöntemlerle alerji olup olmadığı yoklanmalı.
Aldığınız ürünü takip ettiğim bir hekim baya öneriyordu. İşinize yarayacağını düşünüyorum.
Bu dönemde evet riskli biraz ama kendi hekiminize de bu konuda danışmanız iyi olabilir

Esrakutlu

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Ürün bugün elime ulaştı umarım fayda görürüz. Eşim ilk günlere göre daha rahat olduğunu söylüyor ancak internetten araştırdığımda alerjinin azalma ya da bağışıklık kazanma gibi bir durumu olmadığını gördüm o yüzden danışmak istedim. Eğer üründen fayda görürsek burdan bildireceğim.

Karameeell

Alarji icinmi aldınız o ürünü yoksa mantarmi

gulsundusmez

Mantar kedide tüy dökülmesi ile olur genelde yüz kulak ve göbek bölgesinde bölgesel kaşıntılı deriye kadar açılmış kel gibi tüy dökülmesi ile olur öncelikle böyle mi durum? İnsanda da kırmızı kızarıklık ile yayılan bir pul pul işaretleriniz varsa evet bu mantar ve zor geçiyor genelde bağışıklığı düşün insanlar da daha kolay kapılır bu mantar. İlaçı var onu içmek lazım dahiliyeye giderseniz verir. Kedide ise ketoral şampuanla günde bir kez 2 gün arayla toplamda 3 kez yıkamanız bu arada sabah akşam ketoral kremi o bölgeye 10-15 gün boyunca sürmeniz lazım. Alerji meselesine gelince kolay hallolan birşey değil ama alerjisi olup kedisi ile yaşamaya devam eden tanıdıklarım var iğneleri var onu oluyorlar ve asla kedimi bırakmam diyorlar.

Esrakutlu

@Karameeell evet eşimin alerjisi için aldım, bir doktorun yazısında gördüm. İçindeki probiyotikler alerji yapıcı maddeleri engelliyormuş. @gulsundusmez bu arada mantar yok kendimizde, eşimde de yok. Eşimin alerjisi olduğu için kedinin dokunduğu yerler kızarıp kaşındı alerjisi sen dolayı