Yaş Mama İçin Ağlayan Kedi

DoraFiko

Çok soru soruyorum belki ama çok yardımcı oluyor burası bana :) 2. Kedim şuan 3 aylık ve eve geleli 15günü geçti. Sahiplendiğim geçici yuvası hep yaş mama ile beslemiş yaş mamaya çok düşkün. Bize geldiği günden itibaren kuru mama ile yaşı karıştırdım hergün yaş mama miktarını azalttım günden güne bitirdim sadece kuru mamaya geçtik ama kuru mamayı sade yemek istemiyor. Yaş mama için resmen ağlıyor abartmıyorum uzun uzun ağlıyor :) dişleri çıkmış rahatlıkla kuru mama kırıp yiyebiliyor ama yemek istemiyorum aç duruyor 2 gündür. Bu şekilde inat edeyim mi kuru mama konusunda yoksa yine az bir miktar yaş karıştırayım mı içine

9 CEVAP

applejuice

bizdekiler aftada 1 kez yaş mama vere vere yaş mamadan soudu kuru mamayı daha çok seviyorlar.galiba aroma değiştimek önemli neyse sorunuza gelince bence aç kaldınca kuru mama yer ama yanlış yönledirmeyeyim

DoraFiko

Anladım alıştırmam lazım benimde tamamen kuru mamaya . Çok teşekkür ederiz :)

MinelG

Kuru mamayla yaş mamayı karıştırıp vermeye başlayın. Zamanla kuru mama miktarını artırıp yaş mamayı azaltın. Böylesi iki taraf içinde yıpratıcı bir süreç olmaz :)

Aycacepeci

Yaş mamayı azaltsanız en iyisi olur. Haftada bir kez ya da 2 haftada bir şeklinde olması sağlıklı olur. Yaş mamalar ciğerlerde yağlanma ve birçok diş problemine yol açıyor

sforselin

İnat etmeye devam kbjbjb Bizimki de sokaktakilerin mamasının paketini parçalıyor. Kat kat poşetlere koyuyoruz onları da parçalıyor. Kapalı bir yere saklamak zorunda kaldık.

DoraFiko

Zaten yazdığım gibi önce yarı yarıya kuru ve yaşı karıştırdım günden güne yaş mama miktarını azaltıp kuruyu artırdım azalta azalta yaş mamayı hep kestim ama kuru mamayı bu sefer yemedi. Devamlı karıştırsamda daha önünü alamam kuru mamayı sade yemesi lazım diye.

DoraFiko

İnata devam o zaman çok teşekkürler :))

İnada devam :) 3 gün sonunda ben kazandım sizin de zafere gideceginize ınanıyorum

DoraFiko

Tamamdır çok sağolun :)