Nasıl Alıştırabilirim?!

HilalAres

Merhaba arkadaşlar, bugün bizim samanlığa üç küçük kedi yavrusu gelmiş yaş mama felan verdim, yemeği yiyip geri kaçıyorlar. Ben bunları nasıl kendime alıştırabilirim, nasıl tutabilirim? ne yaptıysamda hemen kaçıyorlar...

3 CEVAP

Ozge00

Siz yemek verirken uzaktan veya yakından izleyin yanlarında durun. Zamanla varlığınıza alışirlar. Küçük kediler daha kolay adapte olur. İp ile oynatabilirisiniz mesela oynarlarsa

Zeynepulku

Evet yemek verin ve daha sonra ip tarzı şeylerle oyun oynatım yavaş yavaş sevin

NilayYaren

Sesinize alışmaları lazım bence önce onlara yemek verdikten sonra azda uzaktan da olsa onlarla konuşun ki sesinize alışsınlar daha sonra uzak bir mesafeden elinizi falan koklatın ben öyle alıştırdım şimdi de kapımdan ayrılmıyorla, :))