Kedim Çok Kilolu

Vibasdo

Merhabalar kedim Britsh Longhair ve 6 buçuk aylık ama iki buçuk kilo hareket etmeyi fazla sevmiyor oynatmaya çalışıyorum sadece artığım şeyleri yakalıyor yakladıktan sonra bırakıyor başka hareket etmiyor birde kuzeni var ona götürünce çok pynuyprlar ama her zaman götüremiyorun bu konuda ne yapabilirim?

6 CEVAP

Vibasdo

Yazım yanlışlarım dolayı kusura bakmayın

sforselin

Kilosu çok gibi gelmedi bana. Uzun tüylü diye öyle görünüyor olabilir mi, hekiminiz ne dedi?
Neyse kilolu ya da değil oyun oynaması gerekiyor zaten. Oynadığınız oyunu/oyunları sevmiyor gibi. Farklı oyunlar denemeli, oyunlarınızı çeşitlendirmelisiniz. Oyun süresince sıkıldıkça oyuncak/oyun değiştirilmeli hatta.
(Olta oyuncaklar bi çoğunun hoşuna gider, oynatmak da görece kolaydır. Olabildiğince uzun bir olta almanızı tavsiye ederim.)

Zeynepulku

  1. kedi sahiplenin

Vibasdo

Sforselin cevabınız için çok teşekkürler kedime evde tuvalet rulosundan saçma sapan bişey yaptım onunla bile oynuyor ve dediğiniz gibi tüyü çok uzun en az 6 cm vardır o yüzden de öyle gözüküyor

Vibasdo

Zeynepulku maalesef öyle bir seçeneğimiz yok :(

ZehraBulutt

6,5 aylık 2,5 kilo çok değil ki normal gayet. Benimkiler daha bile kiloluydu bu ayda hem de hareketliler.