Sokakta Sïkışan Kediler Ve Belediyenin Almamasï

Siyammm

Bizim arkada yaklaşık on tane kedi var. Orda kalıyorlar çıkış yok ( arka cephelerin arasında)
Biz mama atarsak doyuyorlar karın doyurabilecekleri hiç birşey yok. Şu yok biri kovayla indirirse icebiliyorlar. Belediye arndiğında biyere sıkışmadıklarï için almaya aklarını söylüyor bu kediler için ne yapabilirim ordan kurtulmalarini istiyorum besleyen 1-2 kişi su indiren 1 kişi var bize bağımlılar üzülüyorum onlar için ne yapılab

15 CEVAP

Zatrn belediyeye neden al diyorsunuz? Yolda öldürsün, barınakta süründürsün diye mi ?! İl ve ilçenizin gönüllülerine ulaşın sosyal medyadan gelsinler, itfaiyeyi de ararsınız çıkarırsınız.

Vibasdo

Peki herhangi bir şekilde bas bas bağırıyorlar mı? Bağırmıyorlarsa siz mama verirsiniz diye küçük bir yerden girip çıkıyor olabilirler.

ZehraBulutt

Ben anladım galiba nasıl bir yerden bahsettiğini ama oraya baştan nasıl girmişler, bence onlar girip çıkıyorlar geziyorlardır siz farketmiyorsunuzdur, ufacık boşluklardan girip çıkıyor onlar. Bizim burda da öyle bazen arkada görüyorum aynı kediyi bazen ön sokakta, iki bina arasında ufacık bir aralık var ordan girip çıkıyorlar arka tarafa.

ZehraBulutt

Orda mahsur kalsalar bağırır çıkmaya çalışırlardı bence.

AsenaTuncay

Kara delik gibi kedinin biri girmiş ve üremiş (nasıl üredi onu da anlamadım 2 kedi mi girmiş birlikte) ama çıkamıyorlar, kimse de giremiyor mamayı nasıl atıyorsunuz suyu mesela? İnsanın girip çıkamayacağı bir yer hayvanlarda çıkamıyor ama itfaiye vs.de gelmiyor sebep boru değil bir yere sıkışmadılar diye, ki ağaçta mahsur kalan kediyi bile kurtarıyorlar nasıl iş sabahtan beri çözemedim

Zeynepulku

Çıkış yapamaz misiniz nasıl bir alan orası klibe vs mi yoksa çukur mu?

Siyammm

Ben giremiyorum oraya. Burası binaların arka cephelerinde oluşan dikdörtgen bir alan çukur deil ama burdan sokağa fln çıkamıyolar farklı yüksekliklerdeler duvarlar var itfaiyede almıyor sıkışmadılar diye illa bi boruya fln sıkışması gerekiyormuş kediler bahçeler arasında geziyor duvarlardan bir insanın geçmesi mümkün deil sanırım orda kaldılar :(

Zeynepulku

Kalın ip tahta gibi şeyler uzatın ve itfaiye çağırın. Kediler yavru mu anneleri var mi? Ne zamandır oradalar

Siyammm

Bakın anlatamadım heralde şimdi binanın arka cephesi olur ya birkaç binanın arka cephesi sırt sırta bi alan oluşmuş kedilerde burda kalmış ilk başta nasıl geldiler bilmiyorum thminimce biri arka bahçemde bakayım diye getirdi urediler. Yavruların annesi var 10 tane fln pisi pisi deyince hepsi koşa koşa geliyor mama atcaz diye. Binalar birbirine yapışık. İtfaiye gelmiyor . Ne kadar süredir buradalar bilmiyorum taşındığında burdalardı küçücük biyer değil . Nerden baksanız 3 bina sığar

Siyammm

Mamayı avuç avuç atıyoruz su kovayla sarkıtılıyor ben bizim binadan giremiyorum. Öbür binalardan girilebiliyor ama bir deil iki deil 10 kediyi itfaiye zaten yakalayamaz duvarların üzerin demir çubuklar var . Bahçe sahipleri bi kap su koymadiklari gibi su sarkitildiğı için kavga ediyorlar zor durum yani

Siyammm

https://hizliresim.com/3Zzls9
Zoomladığım için pek belli olmamış ama duvar 3 m. 6-7 tane bahçe var .

Bi kanala ( suyu olmayan) kedi düşmüştü. Ben eski bi halımı rulon yapıp içeri yatay uzatmıştım. Tırmanıp çıkmıştı. Deneyin.

Siyammm

  1. Kattan nasïl Halı uzatacağım :)
    Bu kedilere uzatsamda çıkmazlar kapana kısıldıklarının farkında değiller.

AsenaTuncay

Yapılabilecek tek şey diğer binalardan girilebiliyorsa öyleymiş, ya yöneticileriyle görüşüp çözüm bulmak ya da o binalardan birinde oturan vicdan sahibi bir Allah'ın kuluyla onları girip çıkarmak. Başka sizin yapabileceğiniz bir şey yok gibi anlattıklarınıza bakılınca.

Siyammm

Teşekkür ederim herkese öyle gorunuyor