Yavru Köpeğim Süt Tozu İçmiyor

Eylemalc

Dün sahiplendiği pitbull yavrusuna süt tozu içirmeye çalışıyorum ama ağzını açmıyor kafasını çeviriyor. Annesi ve kardeşleri öldüğü için mecburen benim beslemem gerekiyor ne yapmam lazım? Biberon ve şırınga denedim

6 CEVAP

ZehraBulutt

Bir şey daha ekleyeyim biberonla beslerken sırt üstü yatırmayın kesinlikle, karnının üstüne yatırıp kafasını elimizle sabitliyoruz.

AsenaTuncay

2 kişi yaparsanız daha iyi olur birinin iki eliyle ağzını açması lazım. Diğer kişi de şırıngayla yanağının yanından vericek sütü. Direk ağzının ortasından sıkarsan sıkıntı olur.

ZehraBulutt

Ensesinden tutun biberonun ucunu ağzının arka yan tarafından sokup çok az sıkın biberonu bu şekilde yutmak zorunda kalacak. Soluk borusuna kaçmaması için çok dikkatli olmalısınız azar azar sıkın ve ağzındakini yutmadan tekrar sıkmayın. Birkaç günde biberona alışıp kendi emmeye de başlayabilir sabırlı olun.

ZehraBulutt

Köpeklerden anlamam ama ben bunu emmeyen yavru kedilerde uyguluyorum. Bu köpüş kaç günlük belki de tabağa koysanız kendi kendine de içebilir sütü.

Eylemalc

Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Kendisi henüz tabaktan içemiyor, inşallah biberona da alışır. Ensesinden tutup denemelisin birde onu deneyeyim.

Eylemalc

Köpeğim 30 günlük henüz