Kedimin Mama Yeme Ve İsteme Problemi

mEhLikHhE

İyi akşamlar arkadaşlar.Yaklaşık olarak 1 ay önce "Pro plan Kısırlaştırılmış Kedi Maması" (10 Kg) aldım.Kızım 1 yaşına girmişti kilo problemimiz vardı.(5 kiloydu.)Şuan için kilosunu tam olarak bilmesem de görünüş olarak zayıfladığını düşünüyorum ancak son zamanlarda mamayı çok yemeye başladı.Kış geldiği için mi çok sık acıkıyor yoksa farklı bir sebepten dolayı mıdır anlamlandıramadım.Ayrıcada mamayı çok çabuk tüketiyor bir anda tüketince günlük yemesi gereken 75 gr mamanın gramajı yetmiyor 100 gr ve üzeri vermek durumunda kalıyorum ve kilo almasından korkuyorum.Ne yapabilirim bu kadar yemesi ve çabuk acıkması normal midir?

39 CEVAP

tika_waylan

Baliklisinda ysziyor
Balık ve balık yan ürünleri (ton balığı %47)
Tahıllar
Bitkisel ve hayvansal yağlar
Mineraller
Sebze türevleri

dollfacepersian

Tika_Waylan
Ben yetişkin balıklıya bakmıştım. Yazmıyordu. Sanırım sadece Kitten'de yazıyor. Siz de bir bakabilir misiniz sorun olmazsa? Benim gözümden kaçmış olabilir de

tika_waylan

Ben de kitten kullaniyorum balıklı kitten yerine light ton balıgı daha mantıklı geldi yeyişkini daha guzel gsyet güvenilit o blogda bence yetişkini önermiltir ben inceledim o blogu yazan kişi en az benim kadar pimpirikli surekli arsstırıyor. Ki en güzelini yapıyor.

tika_waylan

Yetişkinin içeriği
Tavuk eti,
Malt özü,
Karides,
Pirinç,
Potasyum klorid

mEhLikHhE

Bende yaş mamayı kendim yapmayı göze alamıyorum yemiyor kokluyor kokluyor bırakıyor.Ton balıklarını normalde de sağlıklı bulmadığım için yaş mamaların farklı tatlarını deneyeceğim tabi karar verebilirsem :D Şaştım kaldım vallahi ne kuru mama ne yaş mamada karar kılabilmiş değilim.Zayıflatamadım gitti bizim sıpayı ahh ahh...

tika_waylan

Ya az miktarda yapin yas mamayi yemezse sokaktakiler nasiplenir havalar soguk onlarin da cok igtiyaci var zaten az yapin ki ziyan olmasin ve maliyeti cok dusuk oluyor tavuk ucuz malum yarim havuc yarim kabak 100 gram 200 gram ne kadar isterseniz tavuk 3tl falan tutmuyot aslinda ciger haslasak gapur hupur yerler de ciger icin de zararli olabilir diye yazilar gormustum

tika_waylan

Ton baligi sagliksiz mi aa biz de yiyoruz ama:( Bunu arastiracagim. Normal baska baliklari haslayarak denemek daha iyi olur o zaman.
Ben 1 yasini gecsin Gimcat yas mama veririm kesin icerigi gayet iyi yetiskinin.
Mama kabi biraz olsun daha az yemesine ve hareket etmesini saglamak icin sunu mu alsak
https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/catit-senses-food-maze-labirent-mama-standi.html
Cok kuru mama yediklerin icin daha cok su icmeleri gerekiyor ya o yuzden su nasol suluk olarak Drinkwell daha pahali sanirim

https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/catit-kedi-otomatik-sulugu-3000ml.html

mEhLikHhE

Mama kabını daha önce görmüştüm çok hoş bir ürün gerçekten ayrıca suluk içinde o paslanmaz olan gözümde kaldı almışken en iyisini almak lazım ama şuan zaten buna ayırabilecek bir bütçem yok ileriki zamanlarda mutlaka almayı düşünüyorum ama.Ton Balık (Dardanel Ton vs) ürünlerni sağlıklı bulmuyorum en iyisi evde yapılan yada bilindik yerlerden tedarik etmek diye düşünüyorum.Yaş mama olayını müsait bir vakitte iyice araştıralım ona göre alalım derim.