Bu Bir İç Dökme İçin Açılmış Sorudur...

nejadekoldas

Bazenleri o kadar bıkıyorum ki..... köpek sahiplerine tamamiyle edepli ve safça bir kaç soru soruyorum ama hemen kuduruk vaziyette yok eğitememişsin yok şunu yapamamışsın edememişsin.... yani al sen eğit o zamanda bi görelim bazılarınız nasıl hayvan büyütüyor anlamıyorum daha 8 aylık Luna, bu köpek büyüyor ama bir yerde hala bebek. Ve benim ilk köpeğim yok itaatsiz olur yok tepene çıkar. Elbette bana taktik versinler ama üslupları o kadar kırıcı ki....Bazenleri umutsuzluğa düşüp üzülürdüm bunların çatal dilleri yüzünden. Artık köpeğimi bazılarından uzak bile tutuyorum veya konuşucak olan birini anladığımda anında o ortamdan köpeğimle uzaklaşıyoruz. Oh be yazdım azıcık rahatladım

21 CEVAP

nejadekoldas

Hemde ne saldırma özlemalice hanım. Bende cevap yazayım belki yardımcı olurum diyorum ama hemen beni yalanlayıp yanlış diyor. Hekim sanki kendisi. Üstelik duvarında da köpeklere nasıl yaklaşmalıyım diye soru soran biri bana yanlış diyor

Selinn_Loraa

Nejade evet bazıları burayı sinir, stres atmak için kullanıyor maalesef :( iyi oldu bizde dert ortağı olduk :D

Gülsün Hanım bu çok saçma bir düşünce, kusura bakmayın ama... Benim de samoyedim var diye hayvana eziyet ediyorsun, onun yaşam ortamı burası değil diyorlar. Afedersiniz ama ne yapalım yani samoyed veya husky besliyoruz diye kutuplarda mı yaşayalım?

nejadekoldas

Tabikide bana taktik versinler ama taktik versinler işte hemen köpeğimi yermesinler..

nejadekoldas

Özge Hanım artık kesinlikle öyle yapıyorum. Çünkü gerçekten bi süreden sonra yoruluyorum artık dünde ağladım çok üstüme geldiler diye sesimi çıkartmıyorum kırmıyorum kimseyi ama herkes kaprisini benim üstümde atıyor. Köpeğimi de uzak tutuyorum gerekirse başka tarafa bile götürüyorum. Herkes kendini hekim sanmıyor mu ne yaşıyorlar bi anlasam. Sadece gerçekten sakin insanlarla konuşuyorum artık

gulsundusmez

Husky cinsi -40 50 derece soğu dayanan köpekler maalesef Türkiye gibi sıcak ılıman sadece 2 ayı kara kış olan bir ülke için eziyet ve hayvan için ziyandır. Hayvan ticaretine ortak olmayın

nejadekoldas

Eziyet diyorsunuz ama köpeğim her sabah güneşe güneşe yürüyor. Peki bu durumda ben ne yapabilirim