Bu Bir İç Dökme İçin Açılmış Sorudur...

nejadekoldas

Bazenleri o kadar bıkıyorum ki..... köpek sahiplerine tamamiyle edepli ve safça bir kaç soru soruyorum ama hemen kuduruk vaziyette yok eğitememişsin yok şunu yapamamışsın edememişsin.... yani al sen eğit o zamanda bi görelim bazılarınız nasıl hayvan büyütüyor anlamıyorum daha 8 aylık Luna, bu köpek büyüyor ama bir yerde hala bebek. Ve benim ilk köpeğim yok itaatsiz olur yok tepene çıkar. Elbette bana taktik versinler ama üslupları o kadar kırıcı ki....Bazenleri umutsuzluğa düşüp üzülürdüm bunların çatal dilleri yüzünden. Artık köpeğimi bazılarından uzak bile tutuyorum veya konuşucak olan birini anladığımda anında o ortamdan köpeğimle uzaklaşıyoruz. Oh be yazdım azıcık rahatladım

21 CEVAP

elifozzdemiir

ben ufacik kediyle ugrasirken bile zorlaniyorum sizin halinizi dusunemiyorum dediginiz gibi kopeginiz daha bebek hayati yeni ogrenmeye calisiyor cidden kopek bakimi zor yavru kopek bakimi cok cok daha zor o yuzden kimse kimsenin halini bilmeden egitememissin, yapamamissin, duzgun bakamiyorsun demelerine haklari yok

Succubus

Aynı şey burada da var. Kuru mama konusunu faşistçe görüşlerini söyleyip karşıt düşüncelere hakaret ediyorlar. Bunları söyleyen de illa sizden daha iyi biliyor demek değil onu da bilin. Yavru bir köpeğin eğitimine sadece toplum için risk oluşturduğunda karışabilirler bence. Ortalıkta sinir atmaya çalışan saçma sapan bir çok insan var bence de en iyisi uzaklaşmak

ozlemalice

Bu sitede bazı insanlar soru sahibine çok saldırıyor yargılıyor ego tatmini yapıyorlar sanırım uslup bilmiyorlar ve çok bilmiş tavırlardalar. Canınızı sıkmaya değmez. Gerçi ben başkasının sorusunun altında görünce bile sinirleniyorum ama bu insanlar her yerdeler maalesef :)

elifozzdemiir

hangi sehirde yasaginizi bilmiyorum ama kucukken 16 yasinda bir alman kurdu kopegim vardi antalya sicaginda o uzun tuylu simsiyah kopege bakabilmistik yasliliktan ölmustu yani siz ona onun dogasina uygun bakarsaniz mesela kopek serinletme bandanalari falan var alternatif olarak yani bir suru yapabileceginiz sey var siz bakabildikten sonra baskalarina bir sey dusmez

nejadekoldas

Gerçekten öyle. Bi de bazısı benimkisi husky oldugu için görür görmez sanki zevk alır gibi bu burada ölür, yaşamaz, bende de vardı öldü gibisinden laflar ediyorlar. İnsan kırılıyor en azından kibarca söylese neyse ama köpeğim ölse resmen ağızları kulakları varıcak

Succubus

Sanırım bunu söyleyen insanların sahiplendiği bir canlı yok. Onlara sahiden gülüp geçebilirsiniz. Bilmedikleri konularda ahkam kesiyorlar kendilerince, dediğiniz gibi cehalet işte...

nejadekoldas

Biz Mersinde yaşıyoruz yakında da Ceyhana taşınacağız. Evde ondan hiç klimayı esirgemedik buna rağmen bazen gider güneşte yürür hiçbir olanağı eksik etmedik onun için. Gerçekten içim rahatladı.. hepinize minnettarım

nejadekoldas

İşin tuhafı bunu söyleyen insanlarında pitbull cane corse gibi köpekleri var.. kendini köpek eğitmeni sanıyorlar işte....

Selinn_Loraa

Evet bir cana bakmak hiçte kolay değil, hele de köpek... Seni çok iyi anlıyorum arkadaşım❤ bende bıkıyorum bazen... Birşey sorayım diyorum, bazıları pişman ediyor sorduğuma... O kadar garip ve öfkeli cevap verenler var ki bir bilsen... Ne desem olmuyor, anında cevabı yapıştırıyorlar... Sonra da konuyu artık kapatalım diyorlar ama susmuyorlar ki konu kapansın... Tabi yanlış anlamayın çok bilgili cevap verenler de var Allah için... Zaten bu konuşmam onlara değil, bilgisizce ve kırıcı cevap verenlere... Neyle suçluyorlar bazen, ne desen bilemiyorsun... İyi oldu bende içimi döktüm :D

nejadekoldas

Ki bu köpek ölse aylarca acısını yine ben çekeceğim

nejadekoldas

Evet uzaklaşmayı da sever oldum pes ettim artık. İnsanlarla uğraşmak çok zor hele cahillerle uğraşmak aman allahım. Ne desen kabul etmiyorlar ve kapris yapıyorlar

Ozge00

Herkesin derdi varmış petlebiye alakalı :D Evet bazen cok alakasiz, kırıcı, saçma sapan cevaplar geliyor ama takmaya bile değmez. Sonuçta eline telefon alan 10 yasindaki çocuk da burda, 40 yaşındaki teyze de. Soru sormaya cekiniyorsaniz özelden istediğiniz, bilgili olduğunu düşündüğünüz insanlara mesaj atin sadece bence.

kaanpolat

Köpek bakımı kedi bakımından çok çok daha zor insanlar herşeyi çok biliyor zaten kedimin mamasına 200 TL verdim arkadaşlarımdan biri şey dedi 10 TL lik mama neyine yetmiyor kedi sonuçta. Çok biliyolar hayvan bakmayı

nejadekoldas

Evet Selin burası yardımlaşma alanı ama lafta yardımlaşma alanı. İnsanlar sinirlerini atmak için kullanıyorlar resmen bu siteyi

nejadekoldas

Kaan Bey herkes kendini eğitmen sanıyor cidden. Çok biliyorsan götür eve kendin bak kendin eğit dimi ama. Yok hayvan bu, bunu zaten yapmalı olmalı meli malı gibisinden hayvanı sürekli zorlayıpta otur komutunu bile hayvana baskı ve stres altında öğreten insanlar benim köpeğime eğitimsiz diyorlar birde üstüne azar yiyorum. Çok biliyorsa kendisi kediye kaliteli mamayı uyguna Alsın o zaman dimi ama