Kedimin Kakası Normal Mi Değil Mi Anlayamıyorum

Elliiiis

Merhaba ben 1 hafta olacak 40-45 günlük yavru tekir kedi sahiplendim. Sahiplendiğim sırada kedim ishaldi ve kakasında hafif kan oluyordu. Aldığım kişiyle görüştüğümde içirdiği parazit şurubundan sonra böyle olduğunu söyledi. Dış paraziti yapılı. Ama parazit hapını vermedik. Her neyse bendeyken de ishaldi ve 2 gün sonra ishali geçti kanda geçti kan dediğimde en sonda böyle nokta gibi bir şeydi. Ama hala kakası yumuşak görünümlü ve iyi mi değil mi anlamıyorum.
Ayrıca belirteyim maması royal canin kitten ve neşesi gayet yerinde hopluyor zıplıyor. Sizce durum nedir ne yapmam lazım bilmiyorum. Veteriner arkadaşımla konuştuğumda ise bana çok mama verme dedi 2 öğün yesin dedi. Ben mamasını ortaya bırakıyorum mesela oyun oynarken aklına geliyor atlayıp yiyor geliyor. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

4 CEVAP

DoraFiko

Merhaba iç parazit için kontil şurup içirmişlerdir muhtemelen. Bizde de aynı dediğiniz gibi yumuşak kaka yapıyordu en sonra açık renk nokta kan vardı. Reflör kullandık probiyotik ilaç. Kakası düzeldi kan olayıda geçti. Hekimimiz bir sorun olmaz demişti. Mama konusundada veteriner önermiş size ama benim bildiğimde 6ayına kadar yavrular serbest beslenmeli yani mama kabı dolu durmalı o kendi gidip gelip yemeli. 6. Aydan sonra öğünlü besleme öneriliyor. Yani en azından ben bu şekilde yapıyorum. Çünkü yavru kediler öyle bi anda yiyip karnını doyurmuyor 2 mama tanesi yiyip bırakıyor az az sık sık yiyor

DoraFiko

Kakasıda şekilli olunca normaldir demişti hekimimiz. Yani benzetme hoş olamayacak ama aklıma başka bişey gelmiyor puding kıvamında veya daha yumuşak ve sıvı olması normal değil. Şekilli olmalıymış bizimki şuan çok şükür hep öyle o günden sonra. Sizde kontrol edin düzelmezse tekrar danışın hekiminize

DoraFiko

Hekimize danışın ama mutlaka ilaç konularında. Bizimki reflör kullanırken ishaldi baya 8saat arayla 1 şase olarak içiriyordum. Sizinki ishalden daha iyi durumda olduğu için belki daha farklı bir ilaç önerir. Birde viyo marka hem probiyotik hemde bağışıklık güçlendirici iştah artırıcı bir sürü faydası olan bir ürün var. 7günlük kür halinde. Onuda sorun hekiminize biz onuda kullandık çok iyi geldi. Mevsim geçişlerinde kullanılması öneriliyor zaten sorun olmasada

Elliiiis

Cevap için teşekkür ederim ben de öyle söyledim çünkü az az yiyor ondan dolayı öyle yapmayacağım. İç parazit içinde kontil değil sitrax vermişler. Evet kakası hep puding kıvamında ve poposunda hep cıvık bir kalıntı kalıyor. Tüm gün evde olduğumdan kakasını yapar yapmaz pamukla temizliyorum. Ama bende biraz daha araştırıp sizin dediğinize bakacağım bir de.