Kedi Goz Damlasini Yalarsa?

Gonul27

Merhaba arkadaslar bir sokak kedisinin gozu cizilmis veteriner sentrx goz damlasi verdi. Fakat o kadar agresif ki zor suruyorum, agzina yuzune bulasip yalayinca bir sorun olur mu acaba?
Napabilirim surebilmek icin, bir de cok mu sacma bir fikir yemegine damlatsak zehirlenir mi? Cok zorlaniyoruz gercekten surmekte.

7 CEVAP

MinelG

Benim kedimde de aynı problem vardı 2-3 kişi gerekirse tutup gözüne damlatın. Damla gözünü en kısa zamanda toparlamaya başlayacaktır. Gözüne damlatılması gerekiyor mamasına katmanız bir işe yaramaz. Geçmiş olsun :)

DoraFiko

Ben kedilere göz damlası yerine kremi daha kolay sürüyorum hekiminize sorununuzu söylerseniz belki uygun merhem yazar. Hem merhemin akma eksik doz olma sorunuda olmuyor. Tek seferde sürüp birkaç kez gözünü kırpınca heryerine dağılıyor gözün. Evdeki kedilerde bile damla daha zor oluyor hemen kafalarını sallıyorlar damla boşa gidiyor

DoraFiko

Ödül maması verebilirsiniz öncesinde yerken sürmeye çalışabilirsiniz. Sürdükten sonrada verin ki iyi bişey olduğuna koşullansın

Gonul27

Mamayla kandirmaya calisiyoruz hep aynen, bir de agacin arkasina saklanip birimiz ellerimizle oyun oynuyoruz dikkatini cekince arkadan baska birimiz surmeye calisiyor :) ama sokak kedisi oldugu icin cok atik. Az once yarisini gozune surebildik, yarisini kacarken sirtina denk geldi. Yarin insallah aramiz duzelir. Tesekkurler size de cok :)

DoraFiko

Asıl ben teşekkür ederim güzel kalbinize... sevgiler

Gonul27

Gercekten cok cabaliyoruz bunun icin ama artik beni gorunce bile kaciyor napicam hic bilmiyorum.
Dun 3 kez uygulama yapildi bugun gercekten daha iyi ama bugun henuz hic yapamadik. Tekrar deneyecegiz. Tesekkurler

Gonul27

Dorafiko, merhemimiz de var terramycin onu da surmemiz gerekiyor dun parmaga merhem ve damlayi ayni anda damlatip tek seferde surdum, veteriner arka arkaya surdu tabi ozene ozene. Benden malesef kaciyor