İltihaplı Yara

İltihaplı ameliyat yarası açık mı kalmalı bandajlı mı arkadaşlar. Kosırşık ameliyatından sonra nasıl yaptınız? Yakalık var kedimde. Açık 1 haftadır ama hiçbir iyileşme yok iltihap konusunda da.

5 CEVAP

**Kısırlık ameliyatından sonra

Ayben02

İltihap varsa vet hekime soyleyin

Minikmuezza

1 haftada iyilesme olmasi gerekiyor.yakalik verdiyse vet kullanin mutlaka normal dikis atmis demekki.ama iltihap olmamasi gerekiyor.veterinere gosterdinizmi

Ameliyatından 3 gğn sonra dikişi söküldü ve pens atıldı tekrar. İltihap da o süreçte başladı. Sürekli veteriner takibinde kedim. Antibiyotikleri, bakımı her gün yapılıyor tarafımca. Ama akıntı azalsa da durmuyor. Yara hep açık. Veterinerimiz yaranın açık kalması gerektiğini söyledi ama bandajlı olması gerektiğini söyleyenler de var. Fikrinizi almak istedim.

gulsundusmez

Ben 50 kedi kısırlaştırdım hiç böyle bir şey olmadı 2 günde de sokağa saldım sokak kedileriydi çünkü. Kusura bakmayın ama vetiniz tam bir kasap lütfen başka veterinere gidin. Furacin krem var ondan alın sürün acil önce baticonla temizleyin. Yakalığını da çıkarmayın.Kedilerim hep üstüne sütur iplik ile bandajlı verildi bana ama bu opersyonu kapamak içindi. Sonradan sizinki gibi hiç enfekte olmadı kedilerim.