Su Korkusu

eeliff

kedimi hiç tam yıkamadım ama dışarı çıktığında ve toprakla oynadığında sadece patilerini yıkıyorum sudan çok korkuyor üstüme çıkmaya çalışıyor bağırıyor hırlıyor kurularken bir sıkıntı çıkarmıyor ama sudan çok korkuyor suyun sesini duyması suyu görmesi yetiyor siz kedinizi suya nasıl alıştırdınız ya da sizde de oldu mu bu???

13 CEVAP

Drburcu

Milahs lütfen ilk gittiğiniz veterinere bir daha gitmeyin. Dış parazitten sonra kedi yıkanmaz. Solüsyon dökülen yerlere 3 gün boyunca dokunmamanız yeterli olacaktır.

Drburcu

Keşke yıkamak yerine ıslak bez yardımı ile temizlemeyi tercih etseniz. Cünkü kediler yıkanmayı sevmiyorr ve onları buna zorlamak işkence..

Milahs

2 kedim var, ikisi de dediğin gibi. Biz malesef alıştıramadık sadece duşakabinin kapısını kapatarak onu içerde tutabiliyoruz. Birazcık debeleniyor, kaçmaya çalışıyor ancak çıkamadığı daha rahat yıkama şansımız oluyor.

gulsundusmez

Yahu şu kedileri yıkamayın parazit damlası aşısı 3 ayda bir yaptırıyorsanız tamamdır. Kediler stres ve huysuz mutsuz olur suyu sevmez yapmayın ya yapmayın günahtır.KEdi dünyanın en temiz hayvanlarındandır ve kendini temizler zaten deri mukozası içinde zararlı yıkamak

Milahs

Dediğinizde haklısınız, neredeyse 1 buçuk yıldır bizimle büyük kedim en fazla 2 yada 3 kez yıkandı. Sokakta diğer kedilerle toprak çamur demeden oynadığı için malesef yıkamak zorunda kalıyoruz.

Milahs

Dediğinizde haklısınız, neredeyse 1 buçuk yıldır bizimle büyük kedim en fazla 2 yada 3 kez yıkandı. Sokakta diğer kedilerle toprak çamur demeden oynadığı için malesef yıkamak zorunda kalıyoruz.

Milahs

Dediğinizde haklısınız, neredeyse 1 buçuk yıldır bizimle büyük kedim en fazla 2 yada 3 kez yıkandı. Sokakta diğer kedilerle toprak çamur demeden oynadığı için malesef yıkamak zorunda kalıyoruz.

gulsundusmez

@milahs yahu ne demek yıkarım zorla falan. Allah sizin elinizden o canları tez vakitte kurtarsın. Kedi yıkanır mı ya derisine ne kadar zarar veriyorsunuz cahil cahil konuşmayın gelmiş birde akıl vermiş. Seni canavar. Yaptır iç dış parazit tamamdır. Acımasızlığa bak kaçmaya çalışıyormuş da yakalıyormuş. Allah ıslah etsin sizin gibileri ve hayvan nasip etmesin.Kedinin dili Allah'ın lütfü 10 kat o sudan iyi temizler kendini saçmalığı kesin.

Milahs

Allah aşkına ne saçmalıyorsunuz kediyi döve döve yıkamıyoruz heralde toprak çamur oyun oynadığı zaman elbetteki yıkamam gerekiyor, kediyi zaten toplam 2 yada 3 kez yıkadım 1 bucuk yıl içinde ilki de zaten dış paraziti yapıldığı içindi. Kediyi kendi halinde duşakabine koyup o şekilde yıkadığımı söyledim. Evden kaçan çamura girmiş bir kediye ne yapmamı bekliyordunuz? Olayın iç yüzünü bilmeden ne güzel de beddua etmişsiniz öyle. Çok şükür kedilerim için bu zamana kadar elimden ne geldiyse en iyisini yapmaya onları stres altında bırakmamaya özen gösterdim.

Milahs

Haklısınız burcu hanım zaten elimden geldiği kadar yıkamamaya gayret gösteriyorum dediğim gibi kediyi ilk veteriner dış parazitten sonra ertesi gün yıkayın dediği için yıkadık, ikinci yıkayışımız evde tereyağ yaptığımda kedim kendisini ortadan kestiğim 5 litrelik bidonun içine soktuğu içindi her tarafı tereyağ olmuştu, yağ yalaması zararlı olabilir diye düşünerek yıkamıştık, en sonuncusu ise evden kaçıp baştan aşağıya çamur olduğu içindi bunların dışında kedimi hiçbir zaman yıkamadım. Evimdeki banyo duşakabin şeklinde, hemen hemen bütün kediler sudan nefret ediyor. Kediyi kaçmasın diye duşakabine koyup kapısını kapattım diye acımasız ve canavar oldum. Komik bir durum.

NidaE

Bizde de öyle hatta gözümü çıkaracaktı bir kere sadece patisini yıkarken bir daha suya sokmadım ama sonra bir gün Mangal kömürüne girip yuvarlandiginda yıkamak zorunda kaldım beyaz kedi simsiyah olmuştu pusetine kapatım tum güvenlik önlemlerimi alıp olabildiğince hızlı bir şekilde yıkadım onda da canımı zor kurtardım bir daha tövbe suya yaklaştırmam acil durumlar için köpük aldım onu kullanıyorum yaramaz bir kediniz varsa kaşla göz arasında neler olacağını kestiremiyorsunuz

eeliff

gulsundusmez hanımefendi/beyefendi zaten özellikle tam yıkamadığımı patilerini yıkadığımı belirttim kirlenirse zaten vücudunu ıslak bezle temizliyorum ama toprakla oynadıktan sonra normal olaral temizliyorum hemen beddua etmeye başlamışsınız çocuğuma nasıl bakacağımı size soracak değilim gayette iyi bakıyorum kötü dilekleriniz içinizde sizde kalsın

AsenaTuncay

Veterineriniz dış parazitten sonra yıkayın mı dedi :/ ne anlamı kalmış peki onu ensesine sürmenin. Gerçekten artık kime güvenicez hayvanlarımızı nasıl emanet edicez bilemiyorum.