Kızım İlk Aşı Sonrası Çok Halsiz

rosiefrs

kızım ilk karma aşısını oldu bugün ve aşırı halsiz sürekli uyumak istiyor ve kakası aşırı sıvı daha sabah aşı olmadan gayet normaldi kakası.öncesinde de ishal için şurup kullanıyorduk.yemeğinide hep yarım bırakıyor normalde 5 öğün verirdim aniden bitiriyor diye .2.5 aylık.bu durumu yaşayan var mı endişelenmeli miyim?

8 CEVAP

Ayben02

Evet biz de kuzenimin kedisini geçen gün beraber karma aşıya götürdük o da gün boyu halsizdi hep uyuyordu hafif ateşi vardı ertesi gün düzeldi yani asi sonrası böyle şeyler olması bence normal

dogacik

Karma aşısından sonra 3 güne kadar halsizlik, iştahsızlık, ishal ve kusma görülebildiğini söylemişti veterinerimiz.

ben de yavru kopege karma asi yaptirmistim 2 ayi gecikten sonra. karma asidan sonra yavru 1 bucuk gun kadar halsizdi ve ishal olmustu ama sonra iyilesti. yavru hayvanlarda genel olarak oluyo sanirim 1, 1bucuk gun icinde toparlayacaktir kendisini

alabalik32

Yarın düzelir endişe etmeyin.Aşı çocuklarda bile bitkinlik yapıyor.

Selinn_Loraa

Yarın düzelir diye düşünüyorum, bebek sonuçta :)

meliisap

halsizlik normal diye düşünüyorum biz de aynı sorunu yaşadık fakat ishal durumunu hekiminizle paylaşmanızı öneririm.

Nurguloruc

Karma aşısını yaptırdıktan sonra benim kedim de cok halsizdi gözleri sulanıyodu cok hafif ateşi vardı akşamına düzeldi. Fakat veteriner aşıyı yapmadan önce ishali kusması var mı diye sormuştu. Acaba hastayken mi aşı oldu? Geçmiş olsun

rosiefrs

tedavi görüyodu hastaydı zaten antibiyotik vs 10 gün tedavi gördü ara ara kontrole gittik daha o sabah kakası normaldi ishal felan yoktu.iyiydi yani.kontrolde en son iyileşmiş artık dedi baktı tüm değerlerine.aşıyı oldu sonrasında ishal felan halszilik sürekli uyku var @nurguloruc