Köpeğim Çok Isırıyor.

imebrarr

Yavru köpeğim çok ısırıyor. her şeyi denedim oyunca verdim. çubuk verdim ağzını sıktım ama gelip yine bizi ısırıyor. napmalıyım?

6 CEVAP

Nidaddsimbaa

Benim köpeğimde 1 yaşında kadar çok ısırıyordu
Çok agresifti dikkatini başka bir yere verdirin dışarıda bile üstüme ağlıyordu şuan 2 yaşında hiç problemimiz yok çok sakin yavru olduğu için normaldir ama canınız yandıysa bağırın canınızın acıdığını anlasın

imebrarr

bağırıyorum bırakmıyor :(

zibityus

yapmanız gereken çok basit. sabit ve tepkisiz kalmak. bunu da süreklilik ve kararlılık ile yapmak. vazgeçmeden her ısırdığında böyle yapmalısınız o bırakana kadar tepkisizliğinizi sabitliğinizi bozmamalısınız.
kralailesi.com/arsiv adresindeki arama motoruna -elimi- yazınca aşağıda linkini verdiğim videoya ulaşabilirsiniz. ayrıca bir çok sorununuza yardımcı olacak videolara, anahtar kelimeleri yazarak bu siteden ulaşabilirsiniz
https://www.youtube.com/watch?v=7-ew7JHEjiw

Siyammm

Demekki kopek sizi lideri olarak gormuyor hareketsiz kalmak itaat etmektir sankin yapmayin . Hierarşik duzende kopek ailenin altinda olmalidir . Kapidan ilk siz cikip gireceksiniz yemeği ilk siz yiyeceksiniz göz göze gelince gözünüzü kaçırmayın.sizinle ayni seviyede yatip oturmasin (koltuk yatak) dışarıda gezerken onunuze geçerse veya çekiştirirse tasmayi sertçe çekin dediklerimi yaparsaniz sizi lideri olarak gorecektir

zibityus

@siyammm söyleidikleriniz hatalı bilgiler içeriyor lütfen insanları yanlış yönlendirmeyin.

zibityus

köpekler insanları liderleri olarak görmezler bu yüzden sadece köpeğin yöneticisi olabilir, köpeğe şiddet uygulayarak saygısızlık yaprak zaten köpeğin size saygı duymasını sağlamanız mümkün değildir tasmadan sertçe çekin çok barbarca şiddet içeren ve eskide kalmış bir yöntem böyle bir şey yaparsanız köpekle aranızda ki saygı ve güven bağına çok büyük bir balta vurursunuz. köpeğin önde yürümesi de sorun değildir kim öndeyse o yönetici veya lider değildir bu da tamamen bir şehir efsanesidir. tepkisiz kalmanın köpeğe vereceği mesaj bu yaptığın hareket beni rahatsız ediyor ve bunu yaptığın sürece seninle iletişime geçmeyeceğim seni görmezden geleceğim demektir bu köpeğe verebileceğiniz en saygılı ve güzel cevaptır aslında. teslim olmak demek değildir. evet köpek koltuklara yataklara çıkmasın bu doğru evet evdeki ve dışardaki tüm kapı ve eşiklerden ilk siz girin bu da doğru, siz yemek yerken köpek size saygısızlık yapıp göz hapsine alıyorsa onu odadan çıkarmalısınız öyle yemek yemelisiniz buna müsaade etmemelisiniz. gözgöze gelince de gözünüzü kaçırmayın çok ilkel bir öneridir unutmayalım biz köpek değiliz köpekleri yönettiğimizi düşünürüz ama köpekler bizden daha köpekler gerçek köpekler oldukları için onları o kadar da başarılı yönetemeyiz, biz de gereçk köpek olsaydık köpeği yönetip yönetemediğimizden emin olabilirdik ama insan köpek olduğumuz için aklımızı kullanarak bizi yönetebileceği durumlara kendimizi sokmamalıyız. yani köpek bizi göz hapsine alıyor bize gözlerini dikip bakıyorsa içeri gidebilriz köpeği orda bırakıp, köpeği içeri götürüp kapısını kapatabiliriz böylece köpeğin bizi yönetebileceği bir ortam oluşmasını engelleriz. şunu da eklemek istiyorum köpek size saygısızca davranıyorsa sizden de saygısızlık görüyor demektir çünkü saygılı davrandığınız hiçbir köpek size gelip de saygısız davranmaz. mesela köpeğin özel alanına izinsiz girerseniz o da sizin özel alanınıza izinsiz girer, köpeğe izinsiz dokunursanız sevmek için vs köpek de size izinsiz dokunma hakkına sahip olur, köpeğe liderin kim olduğunu alfayı göstermenize gerek yok bunlar da mantıklı görünene ama çok mantıksız gereksiz yöntemlerdir, köpeğe sadece saygılı iletişimin nasıl kurulacağını göstermek gerekiyor. saygısını kazanmadan önce ona gerekmedikçe dokunmamak onu öpmemek ona sarılmamak onunla konuşmamak, 1 kol boyu içerisine yani özel alanına girmemek gerekiyor. sadece bu son cümlede söylediklerimi 3 hafta uygularsanız ne kadar etkisi olduğunu görürsünüz. deneyin ve görün. bu kadar da değil daha köpek beden dili, köpekle iletişim kuralları, köpekçe konuşma, temel kaynak yönetimleri ve içgüdüler ile ilgili öğrenmemiz gereken çok fazla şey var. köpeklerin gözünde güvenilir, saygılı ve dengeli bir yönetici olmak istiyorsak bunları öğrenmemiz gerekiyor ve köpeğin yönettiği şeylerin yönetimini ondan aldığımızı yönetimin biz de olduğunu sorumlulukların bizde olduğunu onun ise tek yapması gerekenin hiçbir şey düşünmeden yönetmeye uğraşmadan kafası rahat şekilde takılması olduğunu ona göstermek. bunun için sabır kararlılık ve süreklilik ile ve köpeğe saygı duyarak çabalamalıyız. kafa karıştırıcı görünebilir burada söylediklerim öğrenmemiz gerekenin %10 undan bile az ama zor değil detaylı bilgi almak veya soru sormak için isterseniz bana mesaj atabilirsiniz veya kral köpek ailesinin instagram youtube üzerinden payalaştıkalrı ücretsiz videoları izleyebilirsiniz. bu videolar içinden en başta öğrenilmesi gerekenler yani genel kurallar adında bir playlist linki paylaşıyorum bunlarla başlayabilirsiniz.
https://www.youtube.com/playlist?list=PLMhSnKShK_RTklCLmfEeBXT8TB0eeIeHf
köpekler hakkında bilinenleri unutun ve gerçekleri görün onları anlayın ve onlara saygı duyun.