Kısırlaştırılan Kedinin Kızgınlığa Girmesi.

haliseehzr

Merhabalar. Yaklaşık 2 ay önce kızım kısırlaştırılmak üzere bir operasyon geçirdi. Ameliyatında ve sonrasında neredeyse hiç bir problem yaşamadık. Genel sağlık durumu da şu an iyi. Veterinerimiz bize kısırlaştırma sonrası kızgınlık dönemine bir kaç kez gireceginden söz etti. Öyle de oldu iyileştikten hemen sonra kızgınlığa girdi fakat tuhaf olan bu neredeyse daha öncekilerden biraz uzun sürdü. Yani 2 aydır 1 hafta aralıklarla ki bazen daha kısa da oluyor o kızgınlığa giriyor ve uzun süre devam ediyor acı acı bağırmaları. Farklı bir veteriner görüşü aldım normal olmadığını kısırlaştırma operasyonun eksik yapıldığı gibi bilgiler verdi. Başka bir veteriner ise normal olduğunu söylüyor. Bir çok veterinerin görüşleri bu konuda çelişti. Daha önce böyle bir durum yaşayan ya da çevresinde duyan biri var mı ? Gerçekten normal olup olmadığı konusunda ciddi şüphelerim var ama net bilgi alamıyorum

4 CEVAP

Anonymus552223

Kediniz ölen kedim fatmeye cok benziyor:( sorunuza gelince bu kadari normal olamaz, en az 10 15 disi kedide gordugum kadariyla, en fazla popolarini kaldirip ciftlesme hareketi yapiyorlar. O da daha once ciftlesmis olanlar. Ama klasik ciftlesme belirtileri gosteren olmadi. Erkek kedi olsa puskurtmeye bir kac ay devam edebilir derdim ama diside hic boyle bisey gormedim

gulsundusmez

Arada olur hatta 1-2 sene arada çiftleşme dürtüsü hissedebilir ama geçici bir durum .Ama sizin ki uzun sürmüş içerde belki az yumurtalığından kalmış olabilir. Ya cidden bazı vetleri Allah kahretsin bok gibiler güvenilmiyor.

Zehra2505

Oğlumu 2 hafta oldu kısırlaştıralı arada çiftleşme hareketi yapıyor ama uzun sürmüyor zamanla duzelecek elbette ama 2 ay uzun bir süre devam etmesi bencede normal değil başka vet götürseniz.

bbeyzvv

kızgınlığa girdikten sonra kısırlaştırılan kedilerde tekrar kızgınlık çok sık görülür önemli olan koku sıvı bırakmaması ama dişiler zaten genel olarak bırakmaz pek röntgenle baktırmanızı öneririm