Kedim 2 Gündür Yemek Yemiyor Ve Kusuyor

purplephase

merhaba 5-6 gün önce hayvan barınağından bir küsür aylık annesi olmayan bir kedi sahiplendim barınakta iç parazit iğnesi yapıldı daha sonra da dış paraziti bir veterinerde yapıldı ilk 3 gün hiçbir sıkıntı yoktu çok enerjikti ama 2 gün önce yemek yememeye başladı ve çok halsizdi gece 4 kere kustu bu sabah veterinere götürdüm ve zoosorb diye bir ilaç yazdı ama hala çok kötü tuvaletini tutamıyor ishal ve aşırı halsiz ayağa kalkamıyor ve sürekli uyuyor başına bir şey gelecek diye çok korkuyorum veteriner iğneden kaynsklı olabilir dedi ama 3 gün sonra etkisini göstermesi garip geldi ne yapabilirim iyi olması için?

19 CEVAP

purplephase

benim de aklıma geldi de karnında hiç şişlik yok muayne ettiler zaten aşı ağır gelmiş olabilir dediler ilacını içti daha iyi gibi şimdi teşekkürler hepinize iyi dilekleriniz için???? eğer tekrar başlarsa götüreceğim

purplephase

kedimin durumu gayet iyiyiye gidiyordu ama fenalaştı gibi oldu nasıl koyarsam öyle yatıyor hiç hareket etmiyor ve nefes alışverişleri biraz hızlandı çok kötüyüm ne yapabilirim bu saatte

purplephase

yarın veteriner açıldığı gibi direkt götüreceğim dua edin lütfen kızım bizimle kalsın????

Ysmnn

Serum takılabilir :/

purplephase

az önce tekrar kustu

purplephase

veterinere sorduk ama gerek yok gibisinden bir şey dedi ama hayvancağız ölecek gibi sürekli halsiz bakıyor zor yürüyor

Ysmnn

Başka bir veterinere götürmenizde fayda var . Malesef hepsi işinde iyi olmuyor . Bi kan testi yaptırmanız gerekiyor en azından .

purplephase

yaşadığım yer küçük bir yer ve sadece 2 veteriner var ve burası da en donanımlı yer :/

Başka veterinere götürün diğerine götürün iki tane varsa

gulsundusmez

Ben bu tip veterinerlerin diplomasına tüküreyim.Lütfen başka veterinere gidin o kadar kusmaya serum takılır bunu 10 yaşındaki çocuk bile bilir yuh pes hemen vakti kaybetmeyin kediniz ölmeye yakın. Ben böyle 1 kedi kaybettim

purplephase

teşekkür ederim yardımınız için

AsenaTuncay

Çok üzuldüm lütfen bir an önce git. Kedi koronası dedikleri şey olabilir Allah korusun. Karnında şişlik var mı? İnşallah tedavisi olan basit birşeydir gelir geçer :(

purplephase

veterinerin verdiği ilaçtan sonra ishali kesildi aşırı halsiz yemek yemiyor en sevdiği yaş mamayı bile yemiyor sadece şırıngayla yoğurt yedirebiliyoruz

purplephase

veterinerin önerdiği ağrı kesicili bi su yaptık içirdikçe hareketleniyor ama can çekişir gibi kendini yerden yere vuruyor nefes almakta zorlanıyor

purplephase

kaybettik kızımı