Nd Mama Kullanımı

Tgbcrk

Merhabalar;
Kedim 9 aylık ve 3 kilo 900 gram. Mamaya başladığından beri N&D kullanıyoruz. Sahiplendiğimde muayene eden veterinerin besin değeri yüksek olduğu için önerdiği bir mama ancak şuan gitmekte olduğum veteriner asla önermiyor ve değiştirin diyor.

Mama kabına cok koymadığım takdirde koku sorunuyla karşılaşmıyorum. Kedim az öz yiyor ama aç kalmıyor. İlaveten besleyici besin maltları ve ödül mamaları veriyoruz. Tüy sağlığı ile ilgili sorun yaşamıyoruz. Ve 9 aydır aşı dışında veterinere uğramıyoruz. Kullanan ve yan etkilerini yaşayan kişiler varsa aydınlatabilir mi? Değiştirilmeli mi?

7 CEVAP

DoraFiko

Çok teşekkür ederim. Benim kedilerim daha yavru biri 3aylık diğeri 5aylık öğünlü beslemeye geçmedim daha mama kapları hep dolu oluyor gidip gelip az az yiyorlar. Az ve sık yedikleri için öğünlü sisteme geçmedim. 1yaşından sonra dediğiniz gibi öğünlü beslemeye geçeceğim ♡

ozlemsevgi

DoraFiko en doğru tercihi yapmışsınız ve çok doğru araştırmışsiniz. İceriklerini okuyunca neyin kaliteli olduğu anlaşılıyor zaten.. ben de uzun süre nd kullandım. Rotasyon yaptığım için değiştiriyorum, yakın zamanda yine nd ye gecicem. içerisinde yüksek et içeren besin değeri yüksek olan mamalarda günlük tüketim miktarına (gramaj) uyarsanız hiçbir sorun yaşamazsınız. Gerekirse kedinizin hareketsizligini göz önüne alarak küçük miktar azaltarak da verebilirsiniz. Mama kabı sürekli dolu olmasın günde 2 kere (sabah akşam) verebilirsiniz. Örneğin 50 gr yemesi gerekiyorsa 25 25 şeklinde vermek daha doğru olur diye düşünüyorum.

ecematara

Ben kullandım ve çok yaradı.
Tüylerindeki dökülme neredeyse sıfıra indi,kakası düzene girdi ve kokmadı beğenerek yemesi gereken miktarı da yiyordu
Eğer kötü gelirse değişirsiniz yoksa asla kullanmaktan çekinmeyeceğim bir mama

DoraFiko

Bizim hekimimizde nd mamaya protein oranı çok yüksek ev kedileri normalden daha hareketsiz oldukları için böbreklerine ağır gelir sorun yaşarsınız dedi. Ve royal canin önerdi :) iki mamayıda çok iyi araştırdım ben yine nd kullanıyorum hiç bir sorun olcağını düşünmüyorum şuanlık kedilerim daha küçükler ama gelişimleri enerjileri tuvalet alışkanlıkları çok düzenli

sforselin

Hangi mamayı önerdiğini de söyleyebilir misiniz?

miloski

ben nd kullandım ilk sahiplendiğimde 2 aylıktı ve kedime hiç yaramadı açıkcası belki küçük diye mi sindiremedi ama kakası hep cıvıktı poposunda biraz kalıyodu ve halıya yere kendini silmek zorunda hissediyodu yani 1 ay falan öyle devam etti çok zorladı bizi o konuda yerden bok silmek kötü baya bazen fark edemiyorduk koltuk başlarına bulaşıyordu sonra proplana geçtik kakası katı oldu artık öyle bir problemimiz yok. çok kaliteli bir mama ama vet her mama her kediye yaramıyo demişti şimdi proplandan da memnun değilim uzun süredir yiyo bence kakasını kabız gibi yapıyo hillse geçicem

hazzelto

Kedim yemek yemeyi sever ve mama seçmez ama tüylerinden ve gözlemlediğim kadarıyla hillsten daha memnun kaldım. Nd çok fazla tüy dökülmesi yapmıştı, hillste daha azaldı ve tüyleri yumuşaklaştı diye düşünüyorum