Kremi Nasil Surebilirim

elifozzdemiir

kedimin patisinde iltihap cikti veterinerimiz crystalin spreyle temizleyip fucidin krem surmeyi onerdi ama kremi suremiyorum hemen yaliyor yalamamasi icin ne yapabilirim kucagimda en fazla 2 dakika tutabiliyorum ve yarasi gittikce kotulesiyor kumu eseledikce ve orayi isirarak yaladigi icin kanatiyor onerebileceginiz bir sey var mi

10 CEVAP

Ozge00

Kremi sürüyormus zaten, sorun kedinin yalamasi :D

Ozge00

Kum yerine pelet öneririm bu arada, kum kadar ince ve sert değil patiye zarar vermez

AsenaTuncay

Gazlı bez sarıp bu veterinerlerde ve nette de var sanırım elastik renkli renkli olan kendinden yapışkanlı bantlar var tavsiye ederim, köpeğimde kullandım inanılmaz bir rahatlık.

AsenaTuncay

Direk yaraya temas etmesin ama önce gazlı bez sonra sarma işlemi. Zaten çok kolay sarılıyor çıkaramıyor da.

Ozge00

Veterinere danışmanız daha iyi olur, belki boyunluk veya başka bir alternatif sunar

ozlemsevgi

Ben kedimin tirnagini keserken bı video izlemiştim orda kedinin yüzüne havlu kapatıyordu ve kucaginda tutuyordu kadın. Kedinizin agresiflik düzeyini bilmiyorum, ters tepebilir. Ama yine de paylaşayım istedim. Belki 1 2 dakika tutabilirsiniz o şekilde

elifozzdemiir

evet haklisiniz yaladikca her yerini kan etti cok uzuldum. nasil neyle sarabilirim biliyor musunuz?

senaau

patisi oldugu için yürüdükçe krem silincektir boyunluk olsa bile veya kuma girdikçe kumlar yapışır ve yara daha çok mikrop kapar. Bu yüzden de patisini sarabiliyosaniz daha iyi olur veya kediler zaten günün çoğunda uyuyor o uykudayken yapabilirsiniz. En iyi bu şekil olur sanirim. Ama kesinlikle yalamasina izin vermeyin bende sokaktan bir yavru buldum kuyruğu kopmuş onunda ve hekim boyunlugun çok önemli olduğunu soyledi yalamamsi için cidden yaladıkça yarası kotulesiyor ve kanıyor daha cok

senaau

Ben gazlı bezle sarmistim ilaç sürdükten sonra ama onu da cikariyordu sürekli başında bekliyodum. Deneyin isterseniz. Olmazsa dediğim gibi o uyurken yapın en azından bı yere değil silinme ihtimali olmaz

elifozzdemiir

veterinerimle konustum cok ince bir sekilde kremi surup en azindan 10-15 dakika boyunca oynatmami soyledi, tesekkurler cevaplariniz icin :)